Pogledaj jedan post
Old 06.12.2007., 10:16   #10
Quote:
Mammi kaže: Pogledaj post
Takav postupak (sličan) imam i ja.Samo meni nije jasno kako se mljieko ugrije baš na 37? Mislim,na električnom štednjaku?...Moram onda konstantno mjeriti temperaturu pa onda maknut..ili?
a to je to kaj misliš zakaj su sirevi tak skupi
imaš i jadnostavniji način.
onako kako se proba da li je dječje mlijeko u bočici prave topline, a to znači kapneš malo mlijeka na unutarnji dio podlaktice i ako ne osjetiš da si kapnula, mlijeko je upravo kakovo treba biti. s malom žličicom uzmeš nakon nekog vremena i probaš. možeš i sa običnim toplomjerom, jer je to samo 37 stupnjeva. ne mora biti u milimetar točno. mala odstupanja su dozvoljena.
čak kažu od 35 -38 je u redu.
ne smije prijeći 40 jer onda sirilo ne djeluje. zato ti je najbolje 37 pa imaš i + i - u slučaju da "sfulaš".
kad imaš tu temperaturu mlijeka prekineš grijanje. isključiš plin ili makneš sa strujne ploče.
ako si vjernik još se i Bogu preporučiš jer nikad ne znaš kako će ispasti pa njegova pomoć dobro dođe. ja jesam pa mi to nije strano. ovdje na selu prekriže i kolač kad ga stave peći, pa zašto ne bi onda sir.

dodaš sirilo i dalje kako ide po receptu
javi rezultate
__________________
dear Lord,everyday in every way teach me to tend to my own business and to keep my big mouth shut...
especially when I don't know what I'm talking about
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom