Pogledaj jedan post
Old 13.02.2009., 12:55   #41
Ja mislim da ptičice i nemaju baš previše hrane zimi; znaju se one pobrinut za sebe, sure, ali ja ih obožavam hranit i uživam u njihovim posjetama i čavrljanju; i fakat mislim da je u redu im pomoć zimi...Mada ih ja šopam i na proljeće i na ljeto, jesen... :-)
I da - mast je najbolja hrana za sjenice, crvendaće, čak i djetliće!To vole, i prirodni im je izgor, a obožavaju i orahe - probajte im malo oraha stucat i ostavit pa da vidite! Margo isl. - također super izbor za navedene vrste ptičica...
S druge strane, one kruh baš ne fermaju; možda tu i tamo koju vrstu, kako je neko već napisao ranije...a imate i za kupit one kuglice za ptice po pet shopovima i poljoprivrednim apotekama!
Na kruh i mrvice će vam doć većinom vrapci i golubovi; vrane ponekad, mada više preferiraju bjelančevine - strvinari su, pa - go figure kaj im paše..."špek" nije loša solucija...
A gavrana kod nas baš i nema, sad su već jako rijetki i zaštićena vrsta; tako da njih ziher niste vidli, no može bit da ste naletili na gačca, on je sličan gavranu, i dosta čest kod nas...Klopa - isto ko i vrane...
__________________
Štenad vukodlaka, povoljno ili u dobre ruke!
Mist_Dragonlady is offline  
Odgovori s citatom