Pogledaj jedan post
Old 11.09.2014., 08:21   #68
Quote:
RIB kaže: Pogledaj post
Evo, to mi se čini besmisleno, da ove stvari uči dijete koje će sa 17 pa nadalje krečiti zidove cijeli život, ili raditi u tvornici na stroju i sl..
A sto bi, po tebi, svako dijete trebalo znati nakon osnovne skole?
Jer osnovna skola je obavezna.
Istina, neki od ovih primjera koje sam navela uzeti su iz srednje skole, pa se onda sasvim sigurno ni ne odnose na one koji nakon 8. razreda odluce da ih ne zanima "bubanje" bilo cega i krenu kreciti zidove.

Quote:
RIB kaže: Pogledaj post
a imam sreću raditi s djecom (ne, nisam vodoinstalaterka ) na svim razinama, čak i kad završe školovanje- dolaze meni, individualno, grupno, svašta radim pratim ih godinama (ne stokam, to mi je posao
e, a paralelno radim s njihovim nastavnicima, stručnim suradnicima, ravnateljima. znači, i njih poznajem, s njima razgovaram...
i onda gledam i uspoređujem. meni je prestrašno to što vidim i čujem. i žalosno..
Sto tocno ti je prestrasno i zalosno?

Quote:
RIB kaže: Pogledaj post
a najviše me smeta kad uđem u školu i onda si mislim: kad bih ja bila neki luđak, mogla bih... bombu postavit, nitko ne bi znao. razumijete li me? nigdje nikog. najjači su mi oni koji šparaju struju pa uđem u mrak. e, mrak. dobro, polumrak. ali više mrak nego svjetlo... i tak djeca bauljaju pod odmorom... isuse...

a onda opet imamo škole u koje uđem, a oni meni: molim osobnu. od tog mi isto pada klapna, iako- draže mi je i to nego kad uđem u školu a nigdje nikog na ulazu.
Ne.

Kakav mrak? Polumrak? Tko to spara struju?

I sto nije u redu s tim da te, kad kao nepoznata odrasla osoba udjes u skolu punu maloljetne djece, netko trazi osobnu??
Trebalo bi omoguciti bilo kome s ceste da se nesmetano krece po skolama kad hoce i koliko hoce?
S druge strane, nije ti normalno ni kad te nitko nista ne pita na ulazu.
Koje je tvoje rjesenje?

Ima li stvari koje te ne smetaju u skolstvu?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom