Tema: Alomnezije
Pogledaj jedan post
Old 11.06.2015., 23:05   #33
Večeras se podsjetio ponajdraže serije iz djetinjstva, Jacka Holborna, i eto prilike za provjerit još koju alomneziju.Ovo se iščekivalo i gutalo tamo negdje 1985. Osim one čestoponavljajuće scene di mali ima noćne more pa sanja onaj spušteni čamac za spašavanje u neveri, jedna i jedina preostala scena o kojoj sam znao razmišljati idućih godina je i ona gdje (netko? brat blizanac ? ) predaje metalni štapić osuđeniku na vješanje(kako bi ga gurnuo u grlo tik pred izvršenje presude i izbjegao gušenje) (puno puta sam se pitao bili to stvarno upalilo )

To je inače i kulminacija cijele priče evo je na 16:48
Ep12 La Page Déchirée
https://www.youtube.com/watch?v=V0-EzP4J53M


U sjećanju mi je ostalo , štapić osuđeniku predaje njegov brat blizanac i savjetuje mu kako da ga upotrijebi, Pri predaji je totalka dlana na kojem je crni štapić (duljine upola cigarete i iste debljine) .

Stvarna scena, štapic nije crni nego metalik , ne predaje mu ga brat nego mali , nema totalke već je sve snimano iz daljine.

Tih godina imao sam u stanu takav štapić crne boje, mislim da je bio magnet ? imali smo ih nekoliko, zamišljam ga na svom dlanu kako sam ga i znao držati radi igre (sad je jedino pitanje jeli i to sjećanje iskrivljeno , valjda nije )

Općenito sjećanja mi se više krive iz scena koje su ostavile jaki dojam i kojima sam često razmišljao kasnije, za naprimjer gleda sam "Povratke Scherloka Holmesa" proljetos , niti jedno krivo sjećanje mada je prošlo 27 godina s razlikom da mi niti jedna scena nije bila toliko intrigantna da mi je kasnije znala prolaziti kroz glavu (i tako se modificirati u iskrivljeno sjećanje)
babunovich is offline