Pogledaj jedan post
Old 10.06.2017., 19:03   #59
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Svim ljudima treba pokazati gletati. Nekima će pokazati neki susjed/rođak/prijatelj koji zna, neki će tražiti dostupnu literaturu, a neki će ići na tečaj.

Neovisno o spolu. I neovisno o vrsti posla. Nitko se nije rodio sa znanjem kuhanja, peglanja, vezenja goblena, gletanja, farbanja, vožnje bagera... Nastavi niz.

Neke žene su fizički slabije od nekih muškaraca pa uz najbolju volju ne mogu naučiti nositi težak teret. Za sve vještine u kojima treba iskučivo upotrijebi moždane vijuge, imati minimum fizičke snage i funkcionalna osjetila jednostavno ne postoji razlog da ih ne bi mogli naučiti i muškarci i žene

Afiniteti su druga priča. Ja nemam afiniteta prema popravljanju motora, isto kao što nemam prema vezenju goblena.

Kućanski poslovi nisu stvar afiniteta nego nešto što se jednostavno mora obaviti kako bi obitelj funkcionirala. Osim ako nemaš love platiti nekome da ti svakodnevno kuha, netko skuhati mora. Ove sve vještine koje ti navodiš su nešto što ti može eventualno uštedjeti novce jednom u nekoliko godina (ili jednom godišnje).

Tako da mi i dalje nije jasno zašto se uopće svakodnevne obaveze stavljaju u isti koš s nekim zadacima koji uskrsnu prilično rijetko i može ih napraviti stručnjak.
Eowin, mi pricamo o istim stvarima i slazemo se.

Ja samo tvrdim da zene nemaju afiniteta za ono sto nazivamo muskim poslovima.

Rekao sam da je kucanstvo imperativ za sve ako necemo zivjeti ko pajceki.

Rekao sam i da je jedina razlika u snazi, smatram da su zene sposobna bica.

U vertikalnoj liniji na poslu imam tri zene iznad sebe.
Bivsa zena je izrazito uspjesna.
Od najboljeg frenda zarucnica jos i uspjesnija.

Platio bi spremanje, to planiram vec neko vrijeme, ali nikak da se pokrenem.

Shvacam da ce netko radje dati 3000 nego da to sam napravi. Ja nisam takav i zaista nije problem potrositi par popodneva i veceri na to jer uzivam u radu i u rezultatu.
A ako skupa radimo, mogli bi se i poseksati zamaljani farbom i uznojeni od posla.

Ne velim da je icije krivo, ali meni je moj nacin ispravan.
Flat is offline  
Odgovori s citatom