Pogledaj jedan post
Old 25.02.2011., 19:45   #11
Quote:
Cedevitka kaže: Pogledaj post
Javila sam se na natječaj u jednoj državnoj službi gdje se tražilo:
- dokaz o državljanstvu - presliku osobne iskaznice, putovnice, vojne iskaznice ili domovnice,
- dokaz o stručnoj spremi – presliku svjedodžbe
- uvjerenje o nevođenju kaznenog postupka (ne starije od 6 mjeseci),
- presliku uvjerenja o položenom državnom stručnom ispitu,
- dokaz o dosadašnjem radnom iskustvu - presliku radne knjižice ili potvrdu Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje,
- potvrdu poslodavca ili drugi odgovarajući dokument (ugovor o radu, rješenje i sl.) o radnom iskustvu ostvarenom na poslovima odgovarajuće stručne spreme i struke u trajanju od najmanje jedne godine,
- životopis.

Ps. Ono što su raspisali je bio ekvivalent da tražite SSS medicinske škole za radno mjesto neurokirurga jer to što su tražili nije dovoljno visoka stručna sprema za opis poslova koji je u igri.

Ok, javila sam se i priložila svoje dokumente:
1. Dokaz o državljanstvu – preslika domovnice
2. Dokaz o stručnoj spremi – preslika diplome
3. Uvjerenje o nekažnjavanju
4. Dokaz o dosadašnjem radnom iskustvu – preslika radne knjižice
5. Odgovarajući dokument (ugovor o radu) o radnom iskustvu ostvarenom na poslovima odgovarajuće stručne spreme i struke u trajanju od najmanje jedne godine
6. životopis + molba


Dobila sam odbijenicu jer mi je prijava, citiram: nepotpuna.

Mogu li se žaliti i kojoj instituciji radi ove odluke?
Naime, iz svojih nekih krugova sam primila informaciju da je natječaj već unaprijed bio namješten.

Je li preslika diplome "nepotpun dokaz"? Je li Ugovor o radu na neodređeno "nepotpun dokaz"?

Jako sam ljuta i htjela bih nekako reagirati na ovu nepravdu
Što mi predlažete da učinim, hvala!
Erm, dopuštam da sam nešto fulala u prebrzom čitanju, ali, stručni ispit?

EDIT: aha, vidim sad.

Ima li osoba koja je primljena stručni ispit?
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom