Pogledaj jedan post
Old 25.02.2013., 14:18   #7
Quote:
lyrics kaže: Pogledaj post
otisla sam iz Hrv prije malo vise od 10g te zivila u Engleskoj i Australiji na duze vrijeme a u Hrv odem jedno godisnje. Tjekom cijelog tog perioda nisam se odjavila jer nema smisla.
I mada ovdje gdje zivim imam obitelj i puni zivot ipak drzim se toga da budem prijavljena u Hrv ka osiguranje u slucaju da se nesto dogodi i ja i moja kcer se vratimo u Hrv, a to ce biti samo u slucaju kad budem imala jaaaaako puno novaca da ne brinem hocu li naci posao te dali ce mi taj posao priustiti ugodan zivot koji sada imam.
Razumijem brigu i osiguranje, ali i da se vratiš u Hrvatsku a nemaš prebivalište lako se opet prijaviš, i ništa ne gubiš time što ga do tada nisi imala.

Da ti se nešto dogodi, a nemaš prebivalište u Hrvatskoj, to ne igra neku ulogu jer si hrvatska državljanka i u RH imaš sva prava kao hrvatski državljani koji imaju prebivalište u Hrvatskoj.

U praksi, ne vidim ništa što se gubi gubitkom prebivališta u RH. Volio bih da netko podijeli iskustvo s nama.

Pa ni zdravstveno, jer ionako ne možeš imati zdravstveno preko HZZO-a ako ga već imaš u državi u kojoj ostvaruješ dohodak (tako nekako).
r2d2x2 is offline  
Odgovori s citatom