Tema: Švicarska
Pogledaj jedan post
Old 10.07.2003., 10:47   #5
Re: Re: zivot u CH

Quote:
FANCY kaže:
Trenutni život je pusti me da vrisnem.
Sve je poskupilo nenormalno, od bolničkog osiguranja,pa do neznam ni ja čega. Jednostavno raj se pretvara u pakao(dakako ne za sve).
Ovo tvrdim za Njemački kanton jer u njemu živim. Kvalitet života se spustio na razinu nadmetanja i podvaljivanja na kulturnoj razini. Svima si uvijek dužan i kad ih pitaš zašto je tako, odgovore ti da je to kruženje novca, a jedini problem je širina kruga.
Sve u svemu jadno i bijedno.

O troškovima što da ti kažem, ali evo ukratko.

1.Stan 3 sobe (ne luxsus)=1100 CHF bez Garaže dakako.
2.Liječničko Osiguranje 3 člana obitelj (ne luxsus samo osnovno)= 650 CHF
3.Struja 150 CHF
4.Tel:150 CHF
5.Porez pro Monat oko 800 do 1000 CHF
6.Smeće oko 150 CHF
7.Auto po mjesecu oko 150 CHF(samo osiguranje)
8.Parkiralište oko 50 CHF za onog tko nema garažu.
9.Porez na auto oko 50 CHF Pro Monat
10. Hrana za tročlanu obitelj(ne luxsus) oko 1300 /1500 CHF
Manje više 5000 CHF (a blago onomu tko ima 5000 NETO??????)
Ljudi rade za 3000 ili 2500 Neto (svakako porez je u plaći nije odbijen). I još malo sabiraj ako netko ima kredu kao dole navedeno i jo uz to miete od par stotina. I ima jošnekih stvari poput garderobe itd ali to je opet od pojedinca do pojedinca. Znači ako imaš 3 sobe stan +auto i jedno djete i ženu ovo ti je mjesečna suma manje više par stotina, a nedaj bože ako imaš kredit pa pucaš još 700 ili 800 CHF na to i možda još TV i neki drugi aparat na Miete pro monat i daješ još 300 CHF u tom slučaju nebih istomu bio u koži.
Klima nije loša ali niti dobra.
Aktivnosti imaš ako mislišp na sportove i što ja znam koliko želiš ma što ti padne na pamet ali pada li komu na pamet kad se ima vremena za to???
Susjedi, da te bog sačuva ovo nebih komentirao jer nije vrijedno spomena.
Kolege ???..Pojasni što podrazumijevaš pod ovom riječi kolege.
Geneva puno skuplja Fancy
Indi is offline  
Odgovori s citatom