Tema: Multipraktik
Pogledaj jedan post
Old 01.03.2013., 15:24   #180
Quote:
profesionalac kaže: Pogledaj post
Nakon duge i opsežne potrage, moja ženica i ja smo postali ponosni vlasnici ovog uređaja:

Odabrali smo ga zbog toga što smo htjeli uređaj koji nije glomazan, a da uistinu bude multifunkcionalan. U Elipsu košta oko 1320 kn, no mi smo ga nabavili u Deak tehni za cca 200 kn manje. I nakon početnog oduševljenja, nastupilo je razočaranje. No idemo redom:

Multipraktik je opremljen sa sjeckalicom (plastična) koja ima dosta solidan nož, 3 ploče za rezanje/ribanje, staklenim blenderom i staklenim mlincem, centrifugalnim sokovnikom, alatom za miješenje tijesta, metlicana za snijeg (minimikser) te citrusetom. Dakle, nije loša ponuda. No, već na prvi dodir upada u oči nekvaliteta plastičnih dijelova. To se naročito odnosi na citrusetu, koja na sebi ima malene zupčanike od plastike za koje nisam siguran koliko će cijeđenja naranči izdržati. Za sada funkcionira, iako je sama brzina rotacije citrusete dosta visoka, pa je prilično nelagodno koristiti je. Stalno se pitaš hoće li ti izbušiti ruku ili ne.

Također, alat za miješenje tijesta (Elipsovci je zovu kukom za tijesto) je tako fragilnan i tanašan, plastikica neka, da iskreno sumnjam u njegovu funkcionalnost. O minimikseru uopće neću trošiti riječi-iako upute navode da može napraviti snijeg od 4 bjelanjka te laganiji biskvit (bez masnoće) u to uopće ne vjerujem, jer izgleda gore nego dječje igračke iz kineskog dućana.

Najveće razočaranje je zapravo sokovnik. Za početak, njegovo vanjsko kućište je plastično. Tragično loše kvalitete. Rotirajući bubanj je metalni, a u njega se umeće plastični prsten, u kojeg se hvataju komadići voća, te se nakon cijeđenja izvuku zajedno s njim (to ja valjda taj EasyClean sustav). Prvi problem sa sokovnikom: pri radu uređaj toliko vibrira da su za uspješnu pripremu soka potrebne 2 osobe: prva radi sok, a druga drži uređaj da ne otpleše sa stola. Mogu se odabrati 2 opcije rada: ili pomoćna osoba drži cijeli uređaj ili ga lovi s čašom u ruci. Očito, samo tijelo uređaja je prelagano da bi osiguralo stabilnost tijekom rada centrifugalnog sokovnika, a vakumske nogice ne funkcioniraju ni na suhoj površini, a još manje na vlažnoj. Nadalje, u uputi piše da se iz voća ne moraju uklanjati koštice; tj. to decidirano je navedeno za jabuke. Pa smo isto pretpostavili i za naranče. No, koštica u naranči je napravila totalni masakar u sokovniku: uspjela se zaglaviti između poklopca i onog ranije spomenutog plastičnog prstena, pretvoriti se u pastozno/ljepljivu masu i izgrebati cijeli poklopac. Naravno da se ta pastozno ljepljiva masa ničim ne da oprati (vruća voda, alkohol, pranje u perilici), a osim na tom famoznom prstenu uhvatila se i na poklopac… I da, plastični prsten je napuknuo. Nakon samo 2 korištenja. Mislim, nije da smo pokušavali napraviti sok iz kamenja, niti smo usitnjavali dijamante. Rabili smo normalno voće!
Dok uređaj radi, smrdi poprilično. Možda je to zbog toga što je još u potpunosti nov. Čini mi se da smrad lagano popušta. Ne znam…

Posebna priča su upute. Kvaliteta uputa na hrvatskom jeziku je mizerna: fotokopirana papirusina sa slikama koje uopće nemaju veze s uređajem u kutiji. Npr. shema uređaja na originalnim uputama i onima na hrvatskom uopće nije ista, pa tako, gledajući upute na hrvatskom jeziku očekujete da stakleni mlinac ima svoje podnožje s nožem, a blender svoje, kao na ovoj gore slici. No, to uopće nije tako; podnožje za stakleni mlinac i blender je isto! To mi se zapravo uopće ne sviđa jer sa stakleni mlinac htio koristiti za izradu pesta, a zna se da se češnjak i bosiljak zavuku u plastiku, pa ne želim njihov okus u frapeu. Nadalje, hrvatske upute vam navode da imate i plastičnu špatulu, koje zapravo nema. No, na stranu sve to, upute o korištenju uređaja su ekstremno šture i uopće ne opisuju dovoljno jasno što se može, a što ne može raditi s pojedinim nastavkom. Takođ, iako na kutiji uređaja stoji da on ima 29 različitih funkcija, nakon detaljnog proučavanja priloženih uputa (na engleskom jeziku) nemam pojma nabrojati tih 29 funkcija. A smatram da nisam pretjerano blesav. Nadalje, na internetu se navodi da se uz uređaj dobije knjižica s receptima. Njoj nismo ušli u trag.
I da, piše da ima ugrađeno spremište za strujni kabel. To nismo shvatili kako funkcionira, jer kabel viri van punom dužinom i kamo bi se on trebao spremiti, pojma nemam.

Da zaključim-svojim dimenzijama ovaj uređaj je privlačan za većinu kućanstava, na slici izgleda lijepo, no sama kvaliteta uređaja ni na koji način ne opravdava njegovu cijenu koštanja. Ali ako uzmemo u obzir ponudu na hrvatskom tržištu, sve mi se čini da su i slični uređaji drugih proizvođača zapravo isto sr...
sad sam dobila poprilično puno materijala za razmišljanje s obzirom da mi je za oko zapeo sličan model :S

po specifikacijama se ne razlikuju puno, jačina motora, veličina uređaja i posuda.

http://www.kenwoodworld.com/hr-HR/Al...specifications

http://www.kenwoodworld.com/hr-HR/Al...specifications

mikser mi ne treba, ne treba mi ni ta kuka za tijesto (imam pekač kruha) treba mi sjeckalica svega i svačega, mlinac, blender i sokovnik.

svidio mi se i dizajn s obzirom da su mi sve aparati (osim pekača) od brušenog metala.

kako na kraju biti pametan i ispravno odlučiti? i koji aparat uzeti?
Trolička is offline  
Odgovori s citatom