Pogledaj jedan post
Old 14.09.2013., 21:29   #98
Hm, ja sam se rijesila logopeda (po njegovom misljenju ona je sad ok) mada mislim da bi jos trebala ici zbog ubrzanog,ponekad nerazumljivog/nepovezanog govora,
ali po njegovom misljenju trebala bi u 3., 4. razredu poceti s psihologom radi poremecaja paznje,prije predmetne nastave (njegove rijeci).
Sto uopce rade psiholozi s njima, kakve vjezbe?
Kakva je situacija s psiholozima u skoli, mogu li oni raditi s takvim ucenicima?

Znam samo da nekad po par sati dnevno muku mucim da ona napravi zadacu, da joj smetaju djeca u razredu (buka), da mi daje cesto polovicne informacije sto je uciteljica rekla da moram zivkati okolo roditelje i provjeravati, ,inace je najmirnija u razredu, uciteljica ju obozava,ja se jednostavno ne sjecam da je moja mama morala sa mnom toliko raditi/uciti...Da ne radim s njom ne znam koje bi sarolike ocjene dobivala. Pustila sam ju tjedan dana samu da se snalazi, pol zadaca je zaboravila,otisla u skolu bez nekih knjiga i sl.,a jos uvijek ne zna dobro drzati olovku, kupila sam one gumice za ergonomsko drzanje sto idu na olovku,
ali uglavnom ju uhvatim kako ih ne koristi,
uzasno neuredno pise,
zna me nekad iznenaditi da lijepo pise da ne vjerujem da je ona napisala.

A dril prije kontrolnih,hah,
skinem sva moguca pitanja s razredne nastave,
smislim joj sama pitanja,
tjeram ju par dana prije testa da svaki dan rjesava po nekakav test
(u zadnje vrijeme sam skuzila da skratim raspravu da ako joj ponudim 2kn za dobro rijesen test da pruza manje otpora takvom vjezbanju,vjerojatno sam se zeznula,ali psihicki je iscrpljujuce se s njom navlaciti,
mala je ponekad ko odvjetnik),
probudim ju ranije da bude dobro razbudjena ako je test prvi sat,
ali uglavnom zna joj se dogoditi da kiksa na posve jednostavnom pitanju za koje znam da je dan prije dobro rijesila
ili ako je zadatak rijecima predug (u matematici).
Posaljem je da napravi jednu stvar,ona putem zaboravi sto je trebala napraviti.
Ali nije mi jasno kakvu koncentraciju ima kad se zabulji u crtice,da zna imena svih mogucih gormita ,opisuje nivoe u igrici i sl.gluposti bez problema????
chani is offline  
Odgovori s citatom