Pogledaj jedan post
Old 20.12.2013., 10:17   #85
Što nakon uvida?

Pozdrav

Ovako, prijavio sam se na natječaj za posao u jednom ministarstvu za posao koji na kraju nisam dobio. Primali su troje zaposlenika. Natječaj se sastojao od tri kruga: pismeno testiranje, razgovor s komisijom i psihološko testiranje. Trebalo je zadovoljiti 50% u prvome krugu da bi nas pozvali dalje. Ja sam zadovoljio i imao 92,5%. Posao na kraju nisam dobio. U rješenju koje sam dobio na kućnu adresu pisalo je kojih je troje dobilo posao. Također, tu je pisalo i da nas je 7 prošlo u drugi krug. Iz rješenja se moglo i zaključiti kako sam najviše 5. po ukupnim bodovima jer cura koja je među prvih troje je uzela drugo radno mjesto pa je to radno mjesto uzela osoba po bodovima iza nje.
Zatražio sam uvid u natječajnu dokumentaciju, svoju i kandidata koji su dobili posao. Samo jedna kandidatkinja bolje od mene je riješila prvi krug natječaja, a idući najbolji ima 82,5%. Svi kandidati u drugom krugu natječaja, razgovoru s komisijom, dobili su maksimalan broj bodova, 100%, a ja sam dobio 40% bodova. Treći krug natječaja, psihološko testiranje, mogao sam vidjeti samo svoj test jer je zakonom zabranjeno da gledam psihološka testiranja drugih kandidata (po riječima zaposlenoga koji mi je omogućio uvid). Uz opis u kojem je sve pozitivno, osim dijela gdje piše kako bih trebao poraditi na konkretnijem i jasnijem izražavanju (a radno mjesto nije nikakav glasnogovornik ni tome slično), dobio sam ocjenu djelomično se preporuča. Pretpostavljam da su tri ocjene: preporuča se, djelomično se preporuča i ne preporuča se.
Sad ne znam ocjene drugih kandidata u trećem krugu, ali zbrojeno u prva 2 kruga ja imam više bodova od jedne kandidatkinje, a jednako drugoj (usprkos tome što sam dobio 40% bodova u drugom krugu, a one svih 100%). Vjerojatno su obe kandidatkinje dobile ocjenu preporuča se u trećem krugu, ali to ne znam.

Prvo, hvala nekome tko je sve ovo pročitao, sad me zanima što mogu dalje činiti? Smatram da imam temelje za daljnje korake, samo me zanima koji bi to bili?


Hvala
caps is offline  
Odgovori s citatom