Pogledaj jedan post
Old 17.05.2014., 10:52   #35
Evo i ja ću se nadovezati. Uglavnom uzrok SVIH ljudskih patnji nije Bog nego GRIJEH. Adam je bio prvi koji je sagriješio i od tada je cijelo čovječanstvo u istočnome grijehu. Dakle sami smo si krivi, mi a ne Bog koji je jedini savršen. Od Boga dolazi samo DOBRO pošto je i on sam bitak i dobrota. Dakle kad molimo govorimo "budi volja Tvoja" a Božja volja je dobro, ni više ni manje, jer Bog nebi bio Bog da nije sama dobrota. Od Njega polazi sve što je dobro, međutim rekoh već, ljudi su ti koji su sagriješili te na sebe navukli prokletstvo istočnoga grijeha. Svakoj osobi Bog je dao izbor, dobro ili zlo, na nama je da odlučimo, tako da odlučujući se za zlo sami postajemo uzročnici patnji i problema, zbog naših postupaka a ne zbog Boga, jer ne želim vjerovati u Boga koji je bilo što osim dobrota. Postoji priča koja kaže: šetali jednom fratar i poduzetnik koji je proizvodio sapun. Prigovarao je svećeniku kako od crkve nikakve koristi, kako su ljudi zli i kako je previše zla na svijetu. I idući tako putem naiđu na jednog dječaka koji je bio sav uprljan. Tada mu svećenik reče: pa kakva ti korist od tvog sapuna kad su ljudi i dalje nečisti?? Na to mu ovaj veli: sapun se treba uzeti da bi se oprali. Tada mu svećenik reče: tako je i sa Bogom i crkvom. Ako nisi kušao Boga i Euharistiju nemoj ga optuživati za probleme i patnje u svom životu.
__________________
"what we do in life, echoes in eternity"
braveheartttttt is offline  
Odgovori s citatom