Pogledaj jedan post
Old 11.02.2017., 09:07   #27
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
To su prednosti hinduizma.
Kao ona zla vještica koja je namazala sise otrovom i ponudila ih jedinome Višnjemu Bogu Krishni. On nije umro, naravno, ali sam taj čin nuđenja sisa Bogu, učinio je veliku duhovnu korist toj vještici.

Samo bavljenje Bogom, blagoslovilo je tu vješticu, pa makar Mu smišljala krajnje zlo. To je pravi Bog, a ne onaj pakosni, zlobni, ljubomorni monstrouzni, impotentni nasilnik Jahve, Isusov otac.

Đavao/Sotona se bavi i druži s Njime, a ovaj ga baca na inkvizicijsku torturu u vatri koja traje vječno. Iako ga je kreirao znajući da će poblesaviti.

Šteta što i katolici nemaju istu teologiju kao hinduisti. Gdje bi mi bio kraj?
Nije sve baš tako idealno, ima i hinduizam svojih stvari koje ti se ne bi svidjele mada hinduizam nije vjera, nego kultura odnosno skupina mnoštva različitih vjerovanja.

Ja volim hinduizam jer kaže da moja duša nije stvorena nego postoji oduvijek.
To znači da je svatko krojač svoje sudbine.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom