Pogledaj jedan post
Old 27.02.2017., 18:14   #59
Zakaj Opara izostavlja poslovni poduhvat sa nogometašem Šimićem iz svojeg službenog CV-a? Objašenjenje mu je za rit obrisat.


Quote:
Andro Krstulović Opara, HDZ-ov kandidat za gradonačelnika Splita, iz svoje službene biografije izostavio je jedan podatak: Početkom dvijetisućitih godina blisko je poslovno surađivao s nogometašem Darijom Šimićem u osnivanju njegove tvrtke Živa voda, odnosno lansiranju na tržište vode Aquaviva

U ovotjednoj emisiji 'Nedjeljom u 2' Krstulović Opara izjavio je da 'od 1990. radi za hrvatsku državu', no na primjedbe nekih protukandidata da je cijelu karijeru proveo u javnom sektoru otkrio je i svoju epizodu u privatnom biznisu. Za tportal je pojasnio da je 2001. godine bio osnivač i prvi direktor Šimićeve tvrtke.

'S njime, kao i s brojnim drugim sportašima i nogometašima, družio sam se i sprijateljio za vrijeme boravka u Milanu, u kojem sam bio savjetnik u konzulatu RH, a ostali smo u dobrim odnosima do danas', kazao nam je Krstulović Opara.

Tvrtku Živa voda, koja danas zapošljava četrdesetak ljudi i ostvaruje prihode od oko 17 milijuna kuna godišnje, upravo on je registrirao i postavio na noge po povratku iz Italije u Hrvatsku, no nakon otvaranja pogona u Buzetu zahvalio se na suradnji jer mu nije bila privlačna ideja selidbe u Istru. U to doba, po službenom životopisu, obnašao je dužnost višeg karijernog diplomata i savjetnika za odnose s Italijom i Svetom Stolicom u Ministarstvu vanjskih poslova.

Upitali smo Oparu zašto u biografiji nije naveden ovaj podatak pa nam je odgovorio da mu se nije činio relevantnim, pogotovo u utrci za mjesto gradonačelnika Splita.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom