Pogledaj jedan post
Old 01.05.2017., 21:30   #86
Quote:
Rodon kaže: Pogledaj post
mislim da na ovaj popis treba dodati i Yaldabaotha, jasno ne ulazeći u mržnju bilo kojeg naroda..
Daj da pogodim.... Ciljaš na Židove, kaj ne?

Quote:
Zašto bi bilo važno što su oni odbacili okrutnoga
demijurga? Unutar sebe, unutar sebe samih mi moramo napasti i uništiti Yaldabaotha. - gnostička misao
Whatever. Malo je Bogova koji mogu se komparirati s likom Isus Kristom. On donosi ideju vječnog ognjenog jezera - pakla za one koji nisu za njega. Gdje to još ima?

Quote:
"Bog Starog Zavjeta je nedvojbeno najneugodniji lik cijele fikcije: ljubomoran i ponosi se time; sitničav, nepravedan, opsjednut kontrolom, ne oprašta; osvetoljubiv, krvožedan etnički čistač; ne poštuje žene, homofob, rasist, čedomorac, genocidalan, filicidalan, zarazan, megalomanijalan, sadomazohističan, hirovito zlonamjeran nasilnik." - Znanstvenik Richard Dawkins
Ne bih se složio s Dawkinsom sasma po tom pitanju. Isus je beskrajno gori od Jahvea (premda ne tako neugodan na prvu loptu), jer Jahve bjesomučno nekog ili neki grad satre, pomaže pa odmaže, i to je to.

A lik Isus ima mjesto u kojem se peče ljude u paklenom ognju nakon njegove krvave Apokalipse tj. Sudnjega dana. bljak

Quote:
Uz pomoć znanosti sada možemo Bogu dijagnosticirati izrazit narcisoidan poremećaj ličnosti..
Ne možemo Bogu ništa dijagnosticirat, jer to je Univerzum i valja pitati prije svega znanost što je otkrila o tome.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom