Pogledaj jedan post
Old 09.08.2017., 16:11   #23
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
Pa dobro, ljudi su budale, to se opet iznova svakim danom pokazuje. Po meni, ako nisi spreman ići biti šljaker, u inozemstvo se nemoj pakirati.

Ako si VSS i unaprijed dogovoriš posao iz Hrvatske za svoju stručnu spremu koji te dočeka, naravno, to je jedini ispravni način. Tako znam da odlaze liječnici, ITevci, neke tehničke struke.

Ali doći u npr. Irsku s bilo kojom našom diplomom i reći "evo ja došo bogomdan" i očekivati posao za VSS u startu..Ono, ljudi, jeste li vi normalni?

To mi nema veze s nesnalaženjem, već sa potpuno nebuloznim stanjem uma.

Ako si spreman doći šljakati, kopati, tražiti, predstavljati se da bi se nekad uguzio na neko super radno mjesto, pakiraj se. Jebote, u vlastitoj si državi s diplomom kurac, a ne u tuđoj.
ono na što sam ja mislila više se odnosi na fascinaciju tim višim slojem koji si posao nađu vani bez problema. a i ovdje žive bez problema.

ali ovdje im je njihov mali grad preskučen za te velebne umove, znaš, ništa se ne događa, ljudi sjede i piju kavu na trgu. imaju dovoljno novaca da izletuju i putuju iako jedan dio para možda uopće i ne radi.

i onda se odsele u neki mali njemački grad naspram kojeg je njihov hrvatski grad las vegas. i taj mali njemački grad izgleda kao iz kuće voštanih figura, s nula života ako pod život ne brojimo penziće s pudlica frizurama i eventualno imigrante.

ali, kad dođu u hrvatsku kupiti naočale, ošišati se i srediti zube, držat će se kao da u najmanju ruku žive sto života u predsjedničkom apartmanu hiltona usred new yorka. onome tko ih pita i ne pita.

pa de me nemoj, kakvi su to kompleksi.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom