Pogledaj jedan post
Old 16.01.2011., 16:24   #60
Quote:
Zagorski Križar kaže: Pogledaj post
Centralna bolnica je pobijena zahvaljujući upravo vrhovnom komandantu Titu - "heroju".Kod Sutjeske je vojsku razdijelio na dvije grupe: onu jaču s više divizija predvodio je on i imala je lakši put.Onoj drugoj slabijoj po jačini je na brigu ostavljena bolnica i teži put za probijanje.Drugim riječima Tito je žrtvovao dio vojske i ranjenike kako bi spasio svoju guzicu i guzice Vrhovnog štaba.Heroj, nemaš šta.


Znaš šta, znam da će me kazniti za ovo, ali hajde više ne seri matere ti. Prvo nemaš pojma o čemu pričaš a kad se nečega dohvatiš onda lupetaš gluparije.
Ti o tim bitkama nemaš pojma. PArtizanska vojske se stvarala ni iz čega i šta ti sad očekuješ. Tito nije bio kao Pavelić, koji je bio Hitlerov pas pa je njegova vojska dobijala od Hitlera sve što joj je trebalo. Titovi partizani su ratovali sa onim što su zarobili sve do pred zadnju godinu rata.
PAvelić i njegova vojska dobijali i od Nijemaca i od Talijana i oružjre i hranu i uniforme, pa opet popušili rat, jake mi vlasti i jake mi države. Ono je bilo sramota zvati državom a još veća sramota što se mnogi danas pale na ono sranje.
Oni su uništili i osramotili svaku ideju hrvatske državnosti a partizani su spašavali što se moglo da nas nakon rata ne pobiju i svedu Hrvatsku na Zagreb i okolicu.
Ima situacija a takva je bila ona na Sutjesci, gdje nemaš nikakvog izlaza osim da se spašava kako ko može. Ili da izginu svi. To jeste bio poraz u vojnom smislu ali NOP se već razgranao svuda, a četnici su uništeni i to ne od Pavelića nego od partizana i tako je spriječen povratak Karađorđevića na vlast.
A pokolj ranjenika na Sutjesci među kojima veliki broj Dalmatinaca koji su izvršili nacisti uz pomoć domaćih kerova nije bio i prvi takav pokolj koji su napravili.
Ali su takvi pokolji i sve ostalo što je išlo uz njih mnogim nacistima i kerovima koji su im pomagali, osigurali kartu za Bleiburg par godina poslije.
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction