Pogledaj jedan post
Old 12.12.2007., 08:44   #11
Quote:
lioness kaže: Pogledaj post
e vidis, ja neki put nesto pojedem, pogotovo ako je kiselije (tipa, previse zakiselim salatu ili jedem jabuku) i bude mi mucno i MORAM pojesti nesto slatko, cokoladu ili kolac, i to mi nekako smiri zeludac ... valjda sam si to zabrijala, ali onda mi je lakse... a to se kosi s ovim nepodnosenje slatkog - ponekad mi je to jedini lijek ... ako mi je mucno, od vode mi je jos gore. i sokova.

kako mislis po propisu? jel imam negdje kupit te sve cajeve za gastritis ond protiv njega? ili? hoces mi tu napisat tocno sto trebam radit? ako te previse gnjavim, nemoj se zamarat, budem otisla u neku biljnu ljekarnu... ali ne u bio&bio, tamo sam zadnji put cula nekoliko nebuloza (vise se ne sjecam o cem smo pricali)
slatko pojacava kiselinu u stomaku...
popij pivo ili nesto drugo gazirano, pa ako dobijes stucanje ili gastroezofagealni refluks (vracanje kiseline u jednjak), onda sigurno imas pojacanu kiselinu.

no, osnovna metoda dijagnosticiranja je izdisajni test, a osnovna metoda za uklanjanje h.pylori je terapija antibiotici+controloc

sve ostalo potpomaze tome da se terapija ne mora ponavljati.
inace, nakon odradjene terapije se mora sacekati nekih 3-4 mj... nisam siguran koliko... na ponovno testiranje da se vidi da li je bilo uspjesno.

jos jedan od simptoma za h.pylori moze biti povremeni svrab na ledjima
Taroth is offline  
Odgovori s citatom