Pogledaj jedan post
Old 24.08.2011., 14:56   #50
Quote:
Ludovik III. kaže: Pogledaj post
I, to je sve? Zanimljivo da je završio tako daleko na sjeveru. Možda je služio u protuzrakoplovnoj postrojbi? Da li si dobio ikakve podatke u kojoj postrojbi ti se nalazio stric?
Da, odgovorili su mi da je bio u Kroatische Flak legion, prozuzračna obrana, da je bio mitraljezac, običan vojnik, da je pronađen mratav 23.05.1945. godine (dakle preživio rat od 1942. do 1945.), u okici grada Dassow, da je pokopan na vojnom groblju Dassow, Krs. Schönberg/Mecklenburg, bez posebnih obilježja (valjda nema imena i prezimena, već samo ploča sa nekom zahvalom) i da ne znaju da li spomenik još postoji. Dalje da se za smrtni list mogu obratiti na neki ured u Berlinu (ne znam napamet), što sam i učinio i čekam odgovor. U međuvremenu sam zamolio jednog gospodina, koji živi u Njemačkoj, dami nazove grad Dassow i da pita tko upravlja grobljem te da li imaju podatke da je ta osoba pokopana na tom groblju i u kojoj grobnici te da li to mogu pokazati ako se dođe tamo jer me živo interesira i možda bih jednom otišao gore.
A zašto je tako visoko gore na sjeveru bio, pitanje je da li su se povlačili prema gore iz Berlina (ako je brani Berlin) ili su bili stacionirani gore te ako su se predali Rusima (to je bila zona njihovog djelovanja), onda su i tako zvršili, nažalost.
Ako ima netko nekoga u Njemačkoj da mi nazove u grad Dassow, poslao bih podatke o mom pokojnom stricu, da saznam da li je gore pokopan na tom groblju i sl.
modul is offline  
Odgovori s citatom