Pogledaj jedan post
Old 10.07.2003., 10:12   #6
Crimson Petal:
Quote:
ja sam s legicom nasla nekoliko njemackih rijeci koje su bile cisti horor
da ih prepises stalo bi u 2-3 reda valjda. nijemci i njihove slozenice
----------------
Ima još:

Radi se o njemačkoj knjizi izdanoj u Dortmundu koja govori o običajima u plemenu Hotentota (auf Deutsch: Hottentotten). Knjiga kaže kako klokane (Beutelratten) hvataju i zatvaraju u kaveze(Kotter), koje zatim prekrivaju tkaninom (Lattengitter) da bi ih zaštitili od nevremena. Na njemačkom se ti kavezi zovu: Kavezi prekriveni tkaninom (ili Lattengitterkotterbeutelratten).

Jednog su dana Hotentoti uhvatili ubojicu (Attentäter) optuženog da je ubio majku (Mutter) također iz plemena Hotentota (dakle Hottentottenmutter), i to majku priglupog i mucavog djeteta (Stottertrottel). Ta se majka na njemačkom dakle zove Hottentottenstottertrottelmutter, a njen ubojica naravno Hottentottenstottertrottelmutterattentäter. Privedenog su privremeno zatvorili u kavez za klokane (Lattengitterkotterbeutelratten), iz kojega je on ubrzo pobjegao. Svi su se zatim dali u potragu za njim. Tada je jedan hotentotski ratnik pobjedonosno uzviknuo:
- Uhvatio sam ubojicu (Attentäter)!!!
- Što? Koga? - upita ga poglavica.
- Pa Lattengitterkotterbeutelrattenattentäter!!! - uzvrati ovaj.
- Kako? Ubojicu iz kaveza za klokane prekrivenog tkaninom??? – upita poglavica.
- Da to je Hottentottenstottertrottelmutterattentäter (ubojica majke priglupog i mucavog djeteta) – reče ratnik.
- Pa naravno - reče poglavica - samo trebao si mi odmah reći da je to zapravo Hottentottenstottertrottelmutterlattengitterkotter beutelrattenattentäter!!!
mimicro is offline  
Odgovori s citatom