Pogledaj jedan post
Old 06.03.2010., 20:13   #205
Re: dokaz o posl. prostoru

Quote:
dante-1 kaže: Pogledaj post
Legaosić...
Za različite djelatnosti postoje različiti uvjeti...
Kako da ti netko kaže koliko će koštati ili koliko će trajati kad ne znamo o čemu se radi niti o kakvom se prostoru radi
Dante, radi se o sljedećem: imam sličnu situaciju kao ova što ću citirati:

"Turisticka agencija posluje od 1997. i u prvoj poslovnici (prostoru)je dobila min.teh.uvjete bez problema.
Nakon 11 godina, broj zaposlenih se povecao i agencija trazi i nadje novi prostor koji treba urediti.
Uredjenje pocinje u travnju 2008. i trebalo je trajati do rujna 2008.
Prije pocetka radova obavjesten je Ured za turizam koji daje min.teh.uvjete. Dali su upute koju papirologiju treba
obaviti i uputu da se dodje do njih kada bude gotovo da pogledaju i daju min.-teh.uvjete.
Radovi su zavrsili - prostor spreman za pregled 01.11.2009.
Doslo se u ured za turizam i oni kazu:
Zao nam je. Ne mozete dobiti min.teh.uvjete jer je od 31.10.2008.stupio na snagu zakon da prostor mora imati i namjenu, a taj prostor nema.
Kuca ima urednu gradjevinsku dozvolu za objekat i bas sve,
osim namjene jer se za nju nije znalo. Naknadno je ne zele izdati.
Agencija se zalila, zali se i dalje, ali odgovori uvijek ostaju negativni.
Napomena: kada se preselila poslovnica, agencija je obavijestila sve sluzbe (grad, poreznu, komunalno...) da se preselila i od tada prima racune s porezima, pristojbama....
na novoj adresi kao da je sve u redu. Ali ne moze u miru raditi zbog straha od inspekcje.
Kako se moze rijesiti ovaj problem i kani li se taj glupi zakon o namjenama mjenjati.
Molim za pomoc"


Budući da sam sada objasnio, pa je i svim forumašima jasno čime se bavim, a to je turizam, odnosno turistička agencija. Naime, ja otvaram još jednu poslovnicu, (zakonski moram imati min. 16m2, da bih zadovoljio MTU, itd, da sad ne objašnjavam...)

Ali, ima caka. Prostor, mora imati namjenu.

Znači po novom zakonu, (ja imam situaciju kao i kolege iz gornjeg posta s jednog drugog foruma), ali budući da se bojim velikih kazni ne želim ulaziti u taj poslovni prostor jednostavno zato što nema namjenu, iako se u istom prostoru odvijala djelatnost turističke agencije do 2007. i onda nastaje prekid, prostor je prazan i sada (ove godine 2010.) ulazim ja na scenu; međutim kao što sam rekao - ured za gospod. kaže "taj prostor nema namjenu".

Eto to je moje pitanje i dilema. Napraviti kao kolege iz gornjeg posta koji rade praktički nelegalno?

Ili ne ulaziti u posao zbog nemogućnosti dobivanja "namjene poslov. prostora" (to nije MTU, da ne bude zabune).

Moje pitanje je kako dobiti "namjenu", dali ta procedura traje 15 dana ili 2 i više mjeseca. Ako se radi o dužem periodu, meni se to ne isplati čekati zbog prirode posla, a onda moram ući u drugi prostor, koji mi je na lošijoj lokaciji...

Možda netko zna ili je imao sl. situaciju?

LP
legaos is offline  
Odgovori s citatom