Pogledaj jedan post
Old 11.08.2011., 10:33   #16
Malo bi obnovio ovu temu, ako nije tlaka, jer su mi neke stvari još nejasne i s različitih strana dobivam oprečne inofrmacije. Naime, zanima me naplačivanje ulaska na plažu i branjenje ljudima koji ulaznicu nemaju, boravljenja na plaži koja je pod koncesijom.

Primjer je plaža u Medveji, na Kvarneru, koja je pod koncesijom i to je bio užareni krumpir pred koju godinu, a na kraju je ispalo da koncesionar nema pravo braniti ljudima koji se ne koriste njegovim uslugama boravak na plaži.

Drugi primjer je moj prijatelj koji je jedno vrijeme kao direktor hotela branio boravak na plaži osobama koje nisu gosti istog hotela, međutim rekao mi je da to nije imao pravo, ali igrao je na app (ako prođe, prođe ), sve dok se nije na dotičnoj plaži susreo s parom zagrebačkih odvjetnika, koji su mu rekli da zbog slične stvari imaju slučaj na sudu.

Kako stoje stvari, je li riječ o sivoj zoni i nejasnom tumačenju pravila ili su stvari crno-bijele?
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom