Pogledaj jedan post
Old 23.03.2011., 12:59   #16
Quote:
SOHO_ kaže: Pogledaj post
Pozdrav, forumaši, !


Uglavnom, školski odbor odbio je njegov prijedlog i neki su zatražili da se predloži netko drugi od nas troje.
Ravnatelj pak nikog drugog nije htio predložiti (prečuo je taj zahtjev) i odlučio je poništiti natječaj.

Stoga me zanima, što ja kao kandidat koji nije niti bio u igri, a imam kvalifikacije kao i taj predloženi, mogu učiniti protiv ravnatelja, jer očito je sve namještaljka, .
Razumijem da mu se taj kolega svidio i iskazao u radu, ali ako je odbor odbio njegov prijedlog, pa onda je valjda trebao ići dalje s kandidatima.
Ovako mi se čini da se dotični ponaša kao da je škola njegova prćija....

Ima li tko kakvih savjeta ili je ipak stvar čista i on ima pravo poništiti natječaj jer je ravnatelj?

Hvala vam, !
Quote:
Želimirka kaže: Pogledaj post
Slučajno naišla na temu pa da podijelim osobno iskustvo.

Radim u prosvjeti već nekoliko godina. U pravilu, ravnatelj ima pravo izabrati kandidata koji odgovara uvjetima natječaja. Znači da je njegovu odluku teško osporiti... Osobno mi je ravnatelj tako rekao kad sam spomenula da u prethodnoj školi (u kojoj sam radila 2,5 godine) nisam pozvana ni na jedan od dva natječaja za stalni posao. Znači, čak ni činjenica da si radio u nekom kolektivu ne znači apsolutno ništa u takvim slučajevima. P.S. Na jedan od tih natječaja primljena je žena od 45 god. koja nikad nije radila u školi i nema stručni, niti ništa.Samo potrebni VSS. Ja sam pak imala i stručni, i godine iskustva baš u toj školi, i sve ostalo... I mlađa sam od 30 godina.

Btw, sretno!
Prema Zakonu oodgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi o zasinivanju i prestanku radnog odnosa odlučuje ravnatelj uz suglasnost školskog odbora.
Ako bi školski odbor uskratio suglasnost za zasnivanje randog odnosa s predloženim kandidatom onda ravnatelj predlaže drugu osobu ( što se u vašem slučaju nije dogodilo ).
Ako se školski odbor i ravnatelj ne slože oko zasnivanja radnog odnosa s određenom osobom onda škola mora ponovno raspisati natječaj.
Nažalost, to ispada da mora biti kako ravnatelj kaže, a školski odbor ili se slaže ili ne. Ako ne - opet ide natječaj.
Svaki kandidat ima pravo da se mu da na uvid natječaja dokumentacija, a može probati se žaliti i inspekciji ( mada u ovom slučaju i nema baš osnove za žalbu).

Što se drugog slučaja tiče, i tu je sve prema zakonu, osobe koje imaju stručni ispit nisu u prednosti pred osobama koje ga nemaju, a nije niti iskustvo bitno.
Nažalost, tako kod nas to funkcionira.
Postoje institucije kojima se čovjek može žaliti, ali u ovakvim slučajevima, osobno mislim, da nema smisla.
Cherry is offline  
Odgovori s citatom