Pogledaj jedan post
Old 18.10.2010., 00:30   #7
Povrat imovine koja nije nacionalizirana

Imam jedan specifičan problem i nadam se da sam na pravom mjestu za pomoć ili bar savjet. Naime moj djed je još prije II svjetskog rata bio veleposjednik. Imao je svoje farme, tvornice, šume, oranice, zemlju, nekretnine na stvarno velikom području po cijeloj Slavoniji. Nakon rata zatvoren je u zatvor i da bi spasio živu glavu, skoro sve je prepisao na tadašnju vlast. S obzirom da je potpis bio iznuđen (znači nije nacionalizirano, već ispada da je dobrovoljno to predao) da li netko od vas pravne struke zna što se po tom pitanju može napraviti. Djed više nije živ, niti moj otac (njegov sin) tako da imam problema oko živih svjedoka tog događaja, već sve ovo što pišem je po pričanjima koje sam čuo bezbroj puta. Nemam niti nikakve papire o zemljištima i nekretninama, samo ime mog djeda. Postoji tu i moj stric koji bi mogao dati nešto podataka o cijeloj priči.
Pitanje je za vas pravno učene ljude, da li bih mogao doći do svojeg nasljedstva, da li postoji netko tko se bavi istraživačkim radom po tom pitanju i zapravo najvažnije od kuda krenuti. Radi se o velikom novcu i vjerujem da bi netko tko može pokrenuti cijelu priču imao tu koristi.
Urion is offline  
Odgovori s citatom