Tema: Pauk- kazna
Pogledaj jedan post
Old 28.01.2011., 19:11   #40
Jumai... da li bi pauk postupio korektno ako bi maknuo moj auto parkiran na "invalidskom" mjestu mog susjeda? Sjećaš se? Parking je suvlasništvo svih suvlasnika zgrade a on si je ocrtao svoje invalidsko sa tablom i sve drugo što treba. Ali je na NAŠEM zemljištu.
Isto tako je to "naše" zemljište u slučaju trgovačkog centra, zemljište trgovačkog centra jer je tako upisano u gruntovnici kao vlasništvo trgovačkog centra. Po mojoj logici, pauci nemaju šta tražiti na tim privatnim parkinzima trgovačkih centara jedino ako ih vlasnici trgovačkog centra ne pozovu a oni ih sigurno ne zovu jer ih boli neka stvar za to. Štoviše, trebali bi braniti dolazak pauka na svoje parkiralište jer im "plaše" ljude. Da meni nekim čudom dignu auto na privatnom parkingu, ja bi se pobrinuo da im više nikada ne dođem a bome i čim više ljudi.
Ako na nekom nalogu piše da je policija ili komunalni redar dao nalog da dignu auto sa privatnog parkinga-trgovačkog centra...smatram da postoji osnovana tužba za nesavjesno postupanje i krađu u krajnjoj liniji jer od kuda oni znaju da taj parking tog trgovačkog centra nije baš moj i da sam si ja ocrtao mjesto za sebe baš kao invalidsko.

Drote, ako mi dignu auto sa privatnog parkinga a ja sucu donesem izvadak iz gruntovnice gdje piše da je privatna parcela, šta tu sudac ima odlučivati je li privatna parcela ili ne? To mu piše u izvatku iz gruntovnice. Još bi trebao pokrenuti tužbu protiv onoga tko je dao nalog da se digne taj auto i da ga se strpa u zatvor jer ja mogu na svom zemljištu crtati kakve god hoću crte i stavljati kakve god znakove hoću. Jedino bi mogao tražiti vlasnik parcele da mu se vrati novac za plaćen pauk ako je sam vlasnik tražio premještanje auta. Nikakva kazna ne dolazi u obzir jer zakon o sigurnosti cestovnog prometa se ne primjenjuje na mojoj privatnoj livadi ili u ovom slučaju, privatnom parkingu koji je eto, asfaltiran i ima postavljene neke znakove na cesti zar ne? Ja se mogu na svom zemljištu vozikati neregistriranom kramom koliko želim makar ona bila asfaltirana i iscrtana svim crtama i znakovima pa se nebi trebao primjenjivati članak 40 ZOSCP-a. Ili možda griješim?

Evo ti jedan primjer...parkirala se prijateljica meni u dvorište gdje se ja parkiram ali bez moje dozvole. Zaključala auto, digla ručnu... Zovem ju, ne javlja se jer je otišla na more i ugasila mobitel. Zovem policiju da joj maknu auto i kažu da nemaju ništa s time jer mi je u dvorištu, makar parkirana ispod nadstrešice gdje se ja parkiram. Kažu mi da mogu zvati HAK jer nije u ZG, koji će maknuti auto i onda tražiti pare od nje privatnom tužbom. Razumiješ sličnost? Privatan parking ili parcela-nema šta policija tražiti. To mi je policija rekla. Čak su mi policajci sami rekli da ga izguram na cestu pa će ga onda oni maknuti jer bi onda bio na javnoj površini ali kako maknuti auto parkiran u brzini sa dignutom ručnom?

Danas sam pričao sa jednom od udruga invalida i malo smo porazgovarali i kažu mi da uskoro ide u proceduru promjena zakona gdje će se postrožiti uvjeti za dobivanje tog znaka pristupačnosti i još neke stvari te da će se raditi revizija izdanih znakova jer su ljudi a i oni sami ludi skroz od tolikih nazovi invalida koji čudom čiste snijeg a imaju taj znak. Jedna od debilana je i ta da invalid iz Babine grede npr. ne može parkirati na zagrebačkom mjestu za invalide jer nema onaj ZG znak pristupačnosti iako je totalni invalid i ima sve papire.
hrvoje5555 is offline  
Odgovori s citatom