Pogledaj jedan post
Old 15.10.2014., 22:13   #3
Mozda za pocetak razjasniti malo stvari. Preporuka nacionalnog povjerenstva za mpo kod nas jest anestezija. Netko je stavio link pa ako se moze ponoviti.

U RH gotovo svi imaju mogucnost anestezije - lokalne ili opce. Mislim da samo VV i L nemaju.
Problem je kod nekih bolnica sto ju nerado daju ili kad se vec dobije bude podosta teska za podnjeti. Zasto je tako ne znam. Mozda su kokteli konkretniji kao za operacije pa su i posljedice nezgodnije. laicka misao u svakom slucaju.

Privat mislim sa je prica bolje slozena. Iz vlastitog iskustva sa nekoliko opcih ( imam i bolnicku za usporedbu ) mogu reci da je to zbilja super. Nema posljedica, nema bolova nakon punkcije jer se i to usputno sredi, meni osobno nezamislivo drugacije.
Btw. Mislim da svatko tko nudi anesteziju mora zadovoljiti i određene standarde i logistiku, da ne bi bilo da se radi onako ofrlje. A ti kokteli su puno blazi i prilagođeni zahvatima koji traju 5-10 minuta.

Sad onako opcenito - mislim da svatko mora za sebe procijeniti koliko je tolerantan na bol. Ukoliko je puno folikula ili su nezgodno smjesteni, to sigurno boli.
Do 5 folikula mislim da je neka preporuka da se ide bez. Da se vrtim oko tog broja mislim da bi probala bez, sve iznad obavezno sa. To je moj osobni stav na tu temu
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom