Pogledaj jedan post
Old 21.09.2006., 14:44   #2
ako te to može utješiti, to je općeniti problem u hrvatskoj. najdrastičniji na otocima...

i taj problem vlasništva evropa i prigovara hrvatskoj. koliko znam, postoji jedna pravna mogućnost.... ali su se neki poskliznuli i nastao je škandal... negdje u dalmaciji...mislim sutkinja,,


ono nešto kao sudsko traženje vlasnika da se jave u roku od... dana, i onda ako se ne jave, izvlaste se i uknjiži... na tražitelja.

ova je to napravila ali su se pročulo i našli se živi nasljednici...po 10 na m2,
i pukla bruka!
država je nešto pokušala u smislu poreza na neobradivu zemlju, ali ni to nije upalilo... jedino da država pokuša s nekim zakonom... o izvlaštenju nepoznatih vlasnika s rizikom...da se neki naknadno ipak jave i da budu obeštećeni!


u svakom slučaju problem je veliki...i državu to stanje koči... u razvijanju privrede! nitko ništa ne može početi raditi jer nema čistog vlasništva na nekretninama!.
to je počelo još poslije 1. sv. rata silnim iseljavanjem trbuhom za kruhom, nastavilo se nacionalizacijom poslije 2. sv. rata. i sad smo tu gdje jesmo!



u svakom slučaju nekad se počinjalo ostavinskom raspravom na sudu, proglašenjem mrtvima nekih o kojima se nije znalo ništa... itd..
tako je rješavano i nasljedstvo mnogih nestalih nakon 2- sv. rata...tj onih za koje se danas zna da su nestali na tzv križnom putu... znam to iz osobnog iskustva!
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom