Pogledaj jedan post
Old 03.10.2006., 00:23   #17
Quote:
Mad Scientist kaže:
Pa ljudi uglavnom nadju posao relativno brzo ... mozda ne u onom sto ih zanima, ali to je vec drugi problem.
Dosta psihologa radi po marketinskim djelima (većih) firmi, te u HR odjelima.
Odredjeni dio radi u skolama (kao profesori i/ili skolski psiholozi), te zdravstvenim institucijama i centrima za socijalni rad.
Manji dio se nadje u ostalim drzavnim sluzbama, poput raznih ministarstava, vojske, policije i sl.
Sve u svemu nadje se posla, naravno, znanje engleskog i dobro poznavanje rada na PC-u je osobito u području marketinga i HR-a nužno.
Kako se svakodnevno susrećem sa, recimo, "svježe diplomiranim psiholozima"- čujem dosta nezadovoljstva, prvenstveno zbog nemogućnosti rada u struci, posebno zbog "novih", na ovim područjima djelatnostima; marketing, PR agencije i slično, iako su tu plaće nekoliko puta veće, ljudi su nezadovoljni, ne nalaze se u tome, osim nekih, koji žele krenuti sami, u poduzetništvo.

Sa školama, vrtićima situacija različita-ovisno o mjestu stanovanja.

Zagreb-loše, još ima dosta tih institucija gdje ljudi rade po 4 sata 2-3 puta tjedno, onda se osjećaju apsolutno beskorisnisni- s pravom.

U malim sredinama bolja situacija, čak i škole , vrtići koji traže dječje psihologe na puno radno vrijeme, s osiguranim stanovanjem, ne mogu naći zaposlenike

- jednostavno, ljudi ne žele iz Zagreba, posebno oni koji su tu rođeni ) , neki, koji su u Zg došli studirati, žele tu i ostati - u svakom slučaju, većina želi raditi i živjeti u većim gradovima, ne žele na selo ( mogu to razumjeti ).

Kao profesori, jako malo sam upoznala ljudi koji žele raditi u u prosvjeti- uglavnom, mala satnica, problemi ( općepoznati sa situacijama u školma ), male plaće.. .

Mislim, ipak, koliko sam uspjela pohvatati, imaju , bez obzira na sve probleme, veće šanse pronaći posao od nekih drugih struka- pravo, ekonomija itd.

Ljudi, upišite strojarstvo, elektrotehniku- posao vas čeka odmah:

Znam nekoliko ljudi koji su s tim fakultetima dobivali posao, gotovo prije diplomiranja!!!(Najmanje 10-ak u zadnjih 2 godine ).
Neli is offline  
Odgovori s citatom