Pogledaj jedan post
Old 10.07.2007., 15:38   #2
ciao,
ja sam sa Zirja rodom i idem tamo par puta godisnje. tekuche vode jos nema iako se obecaje vec godinama. ista stvar je koliko znam i sa dibljim Kaprijem naravno da postoji animozitet izmedju ova dva susjedna otoka
ipak, moram priznati da je Kaprije ljepse uredjeno i sve kuche imaju krovove ali zato je Zirje veche i ima vise pustih uvala. Postoje ljudi koji iznajmljuju kuce i apartmane, mislim da ih ima dosta na netu pa mozes potraziti. Koliko znam trenutno rade dva-tri restorancica na otoku koji su uglavnom namjenjeni nauticarima a ljeti radi kafich na rivi sa ukupno cetiri stola. Duchan radi par sati nakon sto stigne brod sa namirnicama a u jeku sezone zazivi i kiosk, svi ovi sadrzaji su u downtown na Rivi udaljeni medjusobno cca 15 metara.
Pise na turistickoj karti da je djelomicno uredjena biciklisticka staza iako je nisam isprobao ali vjerujem da se na skoro sve krajeve otoka moze stici na dva kotacha a u sjeverne i srednje uvale i sa autom dok na juzni dio otoka nije preporucljivo ici s novijim autom jer je josh makadam.
Meni osobno je Zirje raj na zemlji jer ponekad volim osjecaj potpune izolacije od ostatka svijeta. Ukratko osjecat ces se kao dr.Joel Fleischman kad je stigao u Cicely na Aljasci. Taj dojam ljeti kvare jedino stotinjak jahti koje se muvaju i sidre oko otoka.

ako te josh sta zanima, pitaj
jahhy is offline  
Odgovori s citatom