Pogledaj jedan post
Old 29.12.2009., 12:11   #1
Svrbež i konstantno ljuštenje kože (vanjske usne - labia majora)

Pozdrav svima, već mjesecima me muči lagani svrbež i ljuštenje kože na vanjskim usnama, ponekad se smiri na neko kraće vrijeme,a onda sve ispočetka...
Periodično se ponavlja lagani svrbež pa se naprave ljuskice duž velikih usni pa te ljuskice nestanu npr s tuširanjem (i češanjem kad me izludi ) i sve ostane crveno, nadraženo, pomalo bolno i svrbi....i onda kroz dan dva opet ljuskice...i tako stalno u krug. I naravno dok su ljuskice cijelo to područje mi je strahovito suho i svrbi, a kad otpadnu sve je vlažnije i peče.
Bila sam na ginekološkom pregledu taman negdje u početku toga i nalaz je bio uredan, ginekologica je spominjala mogućnost alergije, dermatitisa, ali i preporučila da se perem gelovima za intimnu njegu i da bi se to ljuštenje trebalo povući.
Ali u principu što god poduzmem ne prestaje - perem se isključivo gelovima za intimnu njegu, namažem sve nekom nježnom kremicom - recimo dječjom, ali nema pomaka.
U ljekarni su mi uvalili i canesten i još neku prirodnu mast, ali što god namazala moj ciklus svrbež - ljuskice - svrbež konstantno ide dalje...
pritom nemam nikakav unutarnji svrbež, iscjetke ili bolove, imam jednog partnera već godinama...

eto, htjela sam vas pitati za savjet ako ste imali slično iskustvo prije nego krenem dalje po ginekolozima i dermatolozima...

hvala.
RIan@ is offline  
Odgovori s citatom