Pogledaj jedan post
Old 09.10.2012., 20:29   #37
Unhappy

ovako nekako. 31.09. sam si očitala struju. bila je 97469. sada očitam 97942 i ide na 3. to znači da sam u 10 dana potrošila 473kWh .

da vidimo: bojler od 10l radi cijeli dan - valjda je na termostatu jer kad se napuni, isključi se. frižider radi cijeli dan. i to je sve što radi po cijele dane.
tv i risiver rade prosječno 5 sati dnveno (nekad uopće ne palim, a nekad mi pravi društvo cijeli dan). laptop i zvučnici rade recimo prosječno 7 sati dnevno. žarulje - a ne znam, recimo da rade on-off prosječno 10 sati. kuhalo za vodu radi barem 4 puta dnevno. kuham skoro svaki dan - na struju. recimo da prosječno upalim štednjak 2 puta dnevno i da mi kuhanje traje između pola sata i sat. usisavanje 2xtjedno. do sad sam upalila 2 puta uljni radijator na najmanje. punjenje mobitela - 2-3 puta tjedno. ne feniram kosu. i veš mašina - 1 u tjedan ipo.
u ovih 10 dana sam živjela normalno s tim prosječnim potrošnjama.

inače, bogobojazno vadim sve iz utičnice kad je ugašeno. gotovo ništa nije na stendbaju. stan je rupetina sa starim instalacijama, 3 osigurača sa starim brojilom. jednotarifno je. plava tarifa. jednofazno je.

a da. aparati su uglavnom starudija. šporet je ono malo đubre sa 2 kola i rernom. frižider star ko isus. bojler nije star, ali je drek.

može li mi itko objasniti kako sam mogla potrošiti toliko puno struje u 10 dana?

i da - imam peglu. koristila sam ju možda 4 puta. maksimalno pol sata.
__________________
nema mere, nema granice kad počnem da serem

Zadnje uređivanje claudine : 09.10.2012. at 20:58.
claudine is offline  
Odgovori s citatom