Pogledaj jedan post
Old 18.12.2006., 23:35   #18
Quote:
Edgar kaže:
ma ok, čitao ja i prije termiku, sve to štima, samo nek mi ntko objasni, ko malom debilčeku, kaj se dešava s vlagom, vodom, dakle gledano iznutra:

- knauf
- folija
- vuna
- malo zraka
- daska
- terpapir
- letva-kontraletva 8dakle opet malo zraka)
- pokrov

i kak to sad funkcionira

ajmo reći vani je -5, unutra +20

topli zrak se diže (dakle iz stana +20) gore (sadrži više vlage) 'prolazi' knauf i foliju, vunu i kod ono malo zraka koji je vjerojatno hladan, se zaustavi taj zrak se naglo ohladi, oslobađa se voda tj kondenzira se i taj kondenzat pada dolje, dakle ide rikverc, prođe vunu ali ne i foliju, koja je vodonepropusna. i kaj sad ,kud s tim kondenzatom?

ili mi netko hoće reći da ono malo zraka iznad vune, dakle po zimi vjerojatno hladan zrak provjetri onaj topli i osuši ili šta? mislim ne kužim.

ne kažem ja da to što pišu termika i isover ne valja, samo ono ne kužim gdi voda, kondenzat nestane, po ljeti još kak tak ali po zimi?
Zrak iz prostorije ne bi smio proći kroz foliju (zato se i zove parna brana),a ako išta prođe izolacija se suši cirkulacijom zraka iznad nje (kažu bar 4cm), a ako nemaš toga obavezno iznad izolacije paropropusna folija da vlaga može prema gore.Ako imaš ljepenku obavezan je zračni sloj i to ventilirani (otvoren i prema dolje i prema gore).
Ako imaš pravilno slojeve nebi trebao imati točku rošenja ( to bi imao da nemaš izolacije).
U tvojem razmišljanju je osnovna pogreška ta što zrak iz prostorije NE prolazi prema izolaciji.
iggy36 is offline  
Odgovori s citatom