Pogledaj jedan post
Old 14.01.2007., 11:42   #11
pa povoljniji je crjep sigurno, što se cijene tiće

a osim toga s crijepom ti pokrije kuću svaka baba, s lindabom ti baš i nije tako

da, koliko znam biber je najskuplji, pogotovo ako ideš na duplo pokrivanje

nisam nikad proučao cijene bibera jer se kao opcija nije pojavljivao ni in my wildest dreams.....

pokrivati kuću s crijepom znači poštivati tradiciju....to je najstariji pokrov koji se uspio zadržati do današnjih dana

meni osobno taj argument je bio jedan minus, mislim, ipak smo u 21st, ljudi lete po zraku (mislim u avionima naravno), sateliti kruže oko zemlje, i sad, kaj nema niš boljega od crijepa....da pokrijem kuću s nečim s čim su kuće ljudi pokrivali i prije par sto godina....

ja mislim da nisam pogriješio, sad vidjet ćemo.

osobno, mislim....ok početna investicija je bila možda skuplja 10-15%, ali ipak tu je hrpa drugih prednosti u korist lindaba: nema preslagivanja crijepa (kad tad ćeš morati), postojanost boje, 'hermetički zatvoren' pokrov (nema šanse ak je dobro napravljeno da ti igdje procuri)......

a najveći argument za zapravo je bila i težina 5kg/m2...sad na kući imam 1 tonu, a sa crijepom (tondach, glineni) bi imao 12 tone (3000kom * 4kg), sa bramacom (beton) još više, a temelji su stari.....ok ti radiš kuću iznova..pa ti faktor težine nije toliko bitan......
Edgar is offline  
Odgovori s citatom