Tema: Asi (vol.1)
Pogledaj jedan post
Old 13.03.2011., 17:06   #9765
Quote:
Adadjo kaže: Pogledaj post
Tako je. Žena je ŽENA, muž je MUŽ, da su isti i jednaki isto bi se i zvali. Svatko ima svoju 'ulogu', a zajedno i složno žive u braku, nadopunjuju se, vole i poštuju, odgajaju djecu itd itd. To bi bio ideal.
Postoji jedna izreka...muškarac je glava kuće, a žena vrat koji tu glavu (suptilno) okreće kako želi. Asi bi morala naučiti kako biti nježnija prema Demiru, i na lijep i suptilan način 'vladati' njime. Ponos i ego NE spustiti na nulu, nego na razumnu mjeru. To nije manipulacija ili neiskrenost ako ga uistinu voli, samo pametna praktičnost koja im garantira ljepši život, a bez velikih odricanja i ustupaka. Usput bi i Demir trebao korigirati krutost u principima i oprostiti Asi pokoju grešku koju nije učinila iz zle namjere i za koju se pokajala istog trena kad ju je i napravila, a nema petlju da prizna. Ipak je ona Nerimanina kćer, mora biti malo blesasta. Ne spominjem Demirovu nekomunukativnost, jer je on sad komunikativniji od svoje žene, od početka je bio i pametniji. Dakle, svatko od njih(nas) dobrovoljno na svoje mjesto koje zaslužuje, bez durenja i nerealnih očekivanja i neće biti problema. AKO se vole, naravno. Ustvari ako se vole, niti ne bi trebalo biti nedoumica gdje je čije mjesto, to ide prirodnim putem.
Ma scenaristi su ovo bzveze zakomplicirali, mamicu im, samo da bi mi vodili šuplje rasprave.


(p.s.Brzo nam se vrati!!!)


:::::::::::::::

Ovde (u seriji, pa i na forumu) se od početka potencira da je muškarac lovac, da on prvi treba prići ženi, reći volim te itd, to je njegova mužjačka odgovornost, a čim to napravi, e onda smo mi žene i muškarci dalje izjednačeni u svemu, dapače, htjele bi mi i malu prednost, ali samo do prve svađe i krize (nema veze čijom krivnjom) kad opet muškarac mora postati vođa čopora, a žena nadurena primadona koja vođu čopora takvim ponašanjem drži na kratkom lancu. To je navodno dečkima dokaz ženske čednosti i čestitosti, a usput je i seksi, kažu Turci. (Da ne bude zabune, ja se također slažem s muškarcem lovcem i vođom čopora, ali bi takvu 'funkciju' on trebao zadržati i tokom čitave veze, braka itd, MI žene mu moramo dati osjećaj da je 'glavni' /ako nismo našle nekog totalnog bezveznjaka čije nas 'genijalne misli' iritiraju/, a ne igrati igru: on me osvaja - osvojio me, ljubav pršti, isti smo, sve pet....a čim nas ulovi s rukama u pekmezu okrenemo brže bolje pilu naopako, pa smo opet 'slabiji' spol kojeg 'jaki' muškarac mora tetošiti i obigravati oko nas jer to tako MORA (a ustvari zato jer nama ženama to odgovara - lakše nam je je jer ne zahtijeva odgovornost). Nije fer! A serija je bazirana upravo na takvim Asinim postupcima preko kojih Demir u ime ljubavi stalno prelazi, dok bi njena ljubav trebala biti tek izgovor za greške.




Ono u čemu je najbolja, poljoprivreda, veterina, votever. Moda jok, šminka jok, zen jok jok.
Post sam objavila prije nego što sam ovo pročitala. Slažem se sa svim. Ovo da je muškarac glava, a žena vrat, hehe, to ja stalno muškima govorim, nekad dođe do velikih rasprava što se toga tiće. Baš sam danas pričala s mamom o muško-ženskim odnosima, ja smatram da postoje razlike između žene i muškarca, kako si i rekla, nisu isti jer da su isti, isto bi se i zvali, ali treba poštivati jedno i drugo, svakako sam protiv diskriminacija i omalovažavanja. Smatram da nisu sve žene tipične žene, a ni svi muškarci tipični muškarci. Kaže moj brat da njegova žena drži 4 ugla kuće, ali da je njegova ipak zadnja pa ga ja zezam "Da je, tvoja je zadnja : da, draga!" Isto što se tiće alfe u braku, ne znam tko bi bio alfa u braku Demira i Asi, ali mislim da nema u svim brakovima alfe, boldano, moraju se nadopunjavati.
__________________
Ja sam ludak od marcipana.
wadra is offline