Tema: Sai Baba
Pogledaj jedan post
Old 07.02.2009., 22:09   #39
Lightbulb Simptomatično...

Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Varalica.
Da je avatar, on bi njima prao noge.

Hm, da, also: šta reći: Baba je upao u tu priču, posebno nakon '50-ih godina prošloga stoljeća, nakon sloma hitlerijade.
Naprosto je nevjerovatno kako su se Jevreji spasili na kraju, izgleda da će biti, da su Amerikanci odlučili da je ipak profitabilnije prikloniti se njima, a i Rusi su dobro dezavuirali na bojnome polju Nijemce, pa se sve uklopilo.
No, ovo su možda najsramniji duhovni dani čovječanstva: jedino nas možda nauka i tehnologija spase.
Ko zna, možda je bilo dobro da je Hitler ili bilo ko drugi, uspostavio nakon 2. svj. rata potpunu kontrolu: to bi možda zaista uvjerilo ljude da smo svi jedno.
No, priča o jednom je krajnje diskutabilna: u osnovi evolucije je takmičenje i transcendiranje.
O Babi, premda nisam njegov poklonik neke stvari šturo znam, bi se moglo mnogo toga pričati: mnogo je tu truhlih stvari, raznih ubistava, nerazriješenih slučajeva, Babinih zabava sa malim dječacima, te suprotstavljanja ciljevima njegova putapartijevskoga ashrama, da ne govorimo o potplaćivanju lokalnih političara: tako izgleda svaka humanost organizirana od jedne osobe ili grupe ljudi završava, makar i dobronamjerno bilo.
U prirodi individue je da bude slobodna, no naravno to je teško, jer često nije komforno, a traži i dolazak vlastitim trudom do nečega.
Slučajno sam prije nekih mjesec-dva negdje internetski pročitao o Moojiju: hajde rekoh, da pogledam novu zvijezdu na spiritualnom nebu.
I: YouTube naravno, kad, tamo vidjeh jednu divnu rečenicu koju je rekao, učenici ispred njega sjede, vjerovatno su mnogi tu tek prvi put - i Mooji kaže, kako su oni tek tu došli, ali vjerovatno, što je i prirodno imaju potrebu da napuste taj krug, da idu svojim putem, jer spiritualna zajednica ograničava...
Divna rečenica, iz koje bi mnogi avatari mogli mnogo šta naučiti.
Pitanje nikad nije bilo ko je bilo ko drugi, no ko sam ja.
Ljudi stalno šire sfere utjecaja na ovaj ili onaj način: sve što nije egzaktno, pa i u duhovnom svijetu, to ne da treba biti raspravljano tj. dijalogizirano, nego ignorirano: jednostavno ne postoji.
Saiju je lahko: Indijci ili generalno Istočnjaci nemaju zapadnjački um: oni se klanjaju i kori od banane.
Point je šta bi se dogodilo da se neko npr. Babinoga kapaciteta pojavi na Zapadu, a poznaje zapadnjački um npr. onako kako ga je Osho poznavao.
Bio bi novi avatar, tj. bolje rečeno Đavo: u njegovom svijetu svi bi bili sretni, oralno bi zadovoljavali Obamu (ne zbog njegovoga kvaliteta, nego što im ispunjava interne noćne polucije), i čovječanstvo bi bilo mirno mjesto.
U Daskalosovoj na momente fluffyjevskoj filozofiji, sviđa mi se jedna rečenica, a to je da će se u budućnosti, za nekih 300-ak godinâ, baš kao što se danas ljudi bore za čisto materijalnu dobiti, boriti za duhovni napredak: zaključio bih da je to mnogo surovija igra, u kojoj niko a najmanje avatar pomaže, i da u njoj za razliku od ljepote, šarma, politike, vizije, moraš raspolagati: znanjem, svjesnošću, naučnošću, kreativnošću, trenutkom ovdje i sada...
Svaku grešku koju napravite, nemojmo zaboraviti, Vi i samo Vi ste dopustili.
Banalan primjer ću priložiti u youtubeovskom izdanju: u pitanju je čovjek koji nesumnjivo ima i šarm, i životno iskustvo, i intelektualnost, itd., ali koristi energiju polja do maksimuma, i još mu je njegova sljedbenica dopustila da joj to radi u ova dva priloga: naime Maitreya Ishwara je počeo karijeru kao hipnotizer: izgleda da ga to do kraja nije napustilo: u toku ova dva linka tj. dva intervjua koja ću priložiti vidljive su pauze u kojima on ženu koja ga intervjuira (a znamo da su žene podložne tome na duhovno-životnoj stazi - priča o Saiju Babi najbolji je primjer) na mahove hipnotizira u to u pauzama koje su neuobičajeno duge za bilo koji intervju, a koje mu dotična ženska osoba omogućava da pravi, tj. namjerno mu postavlja pitanja da bi bila hipnotizirana.
Bez obzira što mu to dopušta (inače, davno sam iz zabave pustio da me jedan vrhunski hipnotizer hipnotizira, pa nije uspio), isti bi u svojoj Njemačkoj za ovaj video-uradak mogao biti tužen i zatvoren, pošto se ovo javno distribuira.
http://www.youtube.com/watch?v=FBsj1...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=HWhXa...eature=related
Edix is offline  
Odgovori s citatom