Pogledaj jedan post
Old 04.01.2010., 11:15   #23
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
Ima oko 3,4 milijardi barela utvrđenih rezervi ili oko 440 milijuna tona sa dnevnom proizvodnjom od oko 40 tisuća tona na dan (oko 320 000 barela na dan). Ipak, jemenska proizvodnja posustaje zbog laganog iscrpljivanja postojećih izvora, a u istraživanje novih se ulaže malo ili ništa.

No, nije Jemen u ovoj priči bitan zbog svoje nafte već zbog geostrateškog položaja i mogućnosti da se na teritoriju istoga formira ozbiljna i kvalitetna političko-vojno-gospodarska snaga poput libanonskog Hezbolaha, a što bi značilo opadanje moći autokratskih i feudalno-apsolutističkih režima poput Saudijske Arabije, Omana, UAE-a i sličnih, a Iran bi dobio dodatni utjecaj među arapskim masama.

To je ključ, a jemenska al Qaida j samo paravan. Nafta je nebitna u cjelokupnoj priči iako je Jemen, kada bi se kvalitetno krenulo u istraživanje, istom zasigurno solidno obdaren.
hezbolah je pozeljan a uea nepozeljan model? to mi je kao da si napisao da je bolje imat djamiju nego bolnicu.

al mozda sam ja neupucen - daj nam malo ispricaj o onoj "gospodarskoj" komponenti iz hezbolahove "politicko-vojno-gospodarske" moci.
__________________
Kako oblikovati potpise?
eviltel is offline  
Odgovori s citatom