Pogledaj jedan post
Old 10.02.2005., 11:46   #50
Re: problem s AMEX kreditnom karticom

Quote:
Lakonogi kaže:
Prilikom plaćanja AMEX karticom (npr. goriva na benzinskoj) sve je u redu. Problem je u tome što ne mogu podignut lovu na bankomatu. Pojavi se poruka (ovisno o bankomatu) tipa "kartica je privremeno odbijena". Sto posto sam siguran kako kartica nije blokirana - zovem help desk, a oni se čude kako mi se to događa. "Trebali bi dobiti novac na bankomatu", kažu. Problem je tehničke prirode, jer u poslovnicama Privredne banke bez problema podignem lovu preko kartice. Ovo se stalno ponavlja. Ovi na help desku ne znaju u čemu je stvar.

Kako je to moguće? Zar bankomati ne koriste istu tehnologiju kao i uređaji u dućanima? Ili se ipak radi o dva različita sustava?

btw, radi se o dodatnoj kartici.
Da pojednostavis stvar odi na PBZ-ov bankomat pa probaj tamo dici. Ako ne uspijes onda te mogu manje ping-pong-ati. tj pbz je zaduzen i za karticu i za bankomat pa je definitvno na njima da rijese problem.

Inace sve to nije jedan sustav(bankomati), nego vise njih pospajanih medjusobno. tj ako odes na bankomat neke druge banke mozda on ne uspije dobiti pbz-ov host za autorizaciju, pa te otkanta, moze biti milijun stvari.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom