Tema: Ovrhe
Pogledaj jedan post
Old 25.04.2017., 17:55   #4795
PLAĆAM OVRHE KOJE NISU MOJE

Unaprijed se ispričavam zbog malo dužeg teksta, ali drugačije ne mogu objasniti problem!
U Rujnu 2015 zaposlio sam se nakon duge nezaposlenosti. Znajući da imam moguću ovrhu od t-coma ili Vip-a iz 1997 god otišao sam u Finu i zatražio očevidnik kako bih utvrdio da li je već po službenoj dužnosti proglašena apsolutna zastara ili ako nije da ja to učinim kako bih imao čist račun za isplatu plaće. Naravno, postojale su dvije ovrhe iz tog vremena koje su bile još aktualne. No to nebi bio čak ni veliki problem da nisam utvrdio da postoji još 6 ovršnih predmeta. Za sve sam predmete ušao na e-predmete ministarstva pravosuđa i utvrdio da tih 6 uopće nisu moje ovrhe. Naime, nisu moji inicijali, a i nepoznate su mi ovrhe. Primjerice, u jednom predmetu piše u tijeku postupka da mi se u svibnju 2015 oduzimalo auto i da je oduzimanje uspješno provedeno. Napominjem da nisam imao auta i da je iznos ovrhe ostao i dalje aktualan u ovrsi. Ne znam kome su to oduzimali auto? A i npr. u drugom predmetu je za 10.11.2015 zakazano razgledanje nekretnine, hahah, valjda moje koje nemam!!!
Dana 09.09.2015 sam poslao na svih 8 sudskih predmeta prigovor i pozvao se osim na zastaru i na nelogičnost ovrha jer nisu moje. U siječnju 2016 poslao sam požurnice. Do danas sam samo dobio od jednog suca da pošaljem svoj OIB kako bi on utvrdio da li se zaista moj račun ovršuje po tom predmetu. Poslao, ali bez odgovora. I jedan sudac mi je poslao kopiju odgovora Fine koja mu je na njegov(valjda) zahtjev poslala. Ni u fini mi nisu znali objasniti, odnosno prevesti "šifrirani" tekst koji su oni napisali.
A slijedi novi šok! Primam plaću za ožujak i na platnoj listi stoji u odbicima da imam obustavu 850,00 kuna, a u dijelu gdje stoji "uplaćeno na redovan račun" iznos je 00,00kn. Odem u banku i dobijem izvješće da mi na redovan račun već mjesecima nije uplaćeno ništa. Naravno, pomislim kako u mojoj tvrtki netko muti i uzima sebi te novce. Odem u tvrtku i pokažu mi kako zadnjih mjeseci uplaćuju na račun odv.društva Leko i partneri, a po nalogu Fine. Odem u Finu, a kod njih u evidenciji nema nikakve ovrhe od strane Leke i partnera, a one stare ovrhe su još uvijek postojeće.
Pročitao sam tu na forumu ili negdje drugdje da ovo odv.društvo neće primiti stranke u ured i obrazložiti ovrhu, a i tu sam saznao da zastupaju VIP. Napominjem da od 1997 godine nemam pretplate niti kod jednog tel operatera(na bonove).
Da li netko zna kako mogu postupiti dalje da riješim ove pravosudne i lopovske zavrzlame da si normaliziram život, uzimajući u obzir da sam podstanar i da radim(kad mi se odbiju ovrhe) za cca:2.100,00 kuna.
DodyDody is offline  
Odgovori s citatom