Pogledaj jedan post
Old 30.05.2009., 22:35   #170
Hehe... primjećujem da se ovdje kukuriče a ne kokodače...

Poanta je bila: knjigovodstveni program a ne baza podataka.

Mnogi padaju na te finte. I onda ispadne da imaš program sa odličnom tehnologijom, samo, ono za što si kupio, a to je praćenje knjigovodstva - radi šlampavo. Kažem: za takve programe, za male firme (50-tak tisuća stavki po tabeli), baza ne bi trebala bit bitna uopće. Uostalom, bazu možeš - na istom programu - u većini slučajeva uzet koju hoćeš. Ja sam konkretno testirao brzinu istih podataka na ovim bazama: SQL Server 2005, Firebird, Postgres, Pervasive SQL i DBF. Razlike u brzini su minimalne: nekih 10%, ali da kažem da je DBF bio zapravo najbrži! Ili ne vjeruješ, Mr. Posl3K?

dUbo, ne lutaj za bazom, traži dobar program... AKo ti je taj program spor sa 5000 artikala u Accessu, bit će isto i sa Oracle-om, garant.

Inače sam predložio nekim domaćim IT magazinima da naprave usporedni test za domaće i strane poslovne programe. Interesantno, ali izgleda da je to preveliki zalogaj.

Ovako dUbo, probaj demo programe, raspitaj se kod referentnih korisnika, i porazgovaraj direktno sa osobom iz firme koja prodaje program - da ti pomogne oko dilema i nepoznanica.

Priznajem, da i ja kupujem program, ne bi mi bilo lako se odlučit... osim ako ne bih poslušao Mr. Posl3K... (ne ljuti se, nemam pojma, možda si i u pravu, ali ako ne probaš i usporediš barem dva programa - kako znaš koji je bolji? )
BampY is offline  
Odgovori s citatom