Pogledaj jedan post
Old 22.06.2012., 01:08   #1
Pitanje kredibiliteta stranice Advance.hr

Mozda ce ovo biti nekima naizgled smijesno, no mislim da iz objektivnih razloga ovo pitanje treba svakako postaviti...

Da li ste se ikada zapitali kako to da navedena stranica nema niti jedan BANNER, niti jednu reklamu...

Postavlja se pitanje kako se navedena stranica financira, tko je financira, koje grupe i koji ljudi stoje iza te stranice?

Inace sam politolog, bavi se pitanjima geopolitike, vanjske politike i slicnim, i iz nacina izvjestanja stranice Advance.hr vidljiva je apsolutna pristranost, izvrtanje cinjenica, prikazivanje samo onih cinjenica koje su pogodne s obzirom na kut gledanja i slicno...

Uz to vrlo je zanimljivo da je pod rubrikom TV stanica default-na stanica RT - Russia Today, sa kojom se svi pogledi izlozeni na stranici Advance.hr, vidi vraga zacudo poklapaju!

Moram reci da sam kada sam naisao na ovu stranicu svakako pozravljao nov izvor informacija, nove poglede i nacin izvjestanja, buduci da nedostaju portali sa nasih prostora koju su specijalizirani i fokusirani na navedenu tematiku...

No sa vremenom, kako se pocelo zahuktavati sa Arapskim proljecem i kako medijska mocu antizapadnih snaga pocela rasti tako je i izvjestanje na navedenoj stranici postalo pristranije, neuravnotezeno u nekim slucajevima krajnje degutanto. Na to posebice mislim na aktualne dogadaje u Siriji, iz koje jako malo kredibilnih informacije je moguce zaista potvrditi, sto Advance.hr konstantno spocitava zapadnim medijima, kako naime uzimaju sve informacije kao ciste cinjenice (o pristranosti zapadnih medija se naravno takoder moze napisati cijela knjiga, tu nemam nikakve aluzije), dok pak ista stranice potvrduje kao cinjenice dijametralno suprotne informacije, koje evo zacudo oni mogu svakako potvrditi kao istinite.

Pratio sam stranicu preko Facebook-a, i rijetko sam tamo komentirao tekstove, buduci da me i istovremeno zacudilo kako su komentari uvijek pozitivni s obzirom na tekst, uvijek puni pohvale stranici i slicno.

Danas na temu Chaveza i Venecuele - tekst nesto tipa socijalizam za 21. stoljece, pouka Europi - (sam tekst izaziva stvarno sprdanje) - sam komentirao kako zapravo Venecuela ima stvarno velike probleme u opskrbi osnovnih ziveznih namirnica kao sto su jaja, mlijeko i slicno, sto je rezultat kolektivizacije, sto korupcije, sto opce zaostalosti drzave, koja je usput receno, prema zadnji podacima pretekla Saudijsku arabiju po zalihama nafte, te je time broj jedan u svijetu, te je uz to jedna od vodecih izvoznica nafte.

Informacije o stanju sam nedavno dobio od prijatelja iz venecuele koji je preselio u europu...a uz to, samo dok upisete 'food shortage in venezuela' u google dobiti ce te dovoljno kredibilnih informacija na tu temu...

Da i tako sam ja to lijepo komentirao, i vidi vraga Advance.hr pobrisao sve moje komentare, blokirao me sa njihove stranice i to je to....

Pa se lijepo zapitajmo za koga oni rade, tko njih financira...

My two cents...
*Cole* is offline