Pogledaj jedan post
Old 08.10.2003., 11:39   #15
Quote:
BladeRunner kaže:
Koliko nisko ti padnu temperature po noci?
Kod mene padnu do -1 ili -2 po zimi, i to uglavnom pred samo jutro. Do ponoci su temperature uglavnom 3 do 5 stupnjeva iznad nule.
Za sada oko 5 °C (jeli vi mjerite u Fahrenheitovim stupnjima?), najnize temperature budu oko -15°C.

Quote:
BladeRunner kaže:

I mi imamo kuce od opeke. Ovdje se vec preko 70 godina ni ne gradi od drveta ili fibro ploca. Jedini problem kod nas na istocnoj obali je sto ne koristimo tzv. doublebrick, kao doma, ili na zapadnoj obali u Perthu.
Ovdje se koristi tzv. brick veneer, iliti samo jedan red opeke.
Ovdje sve novije kuce imaju ili dva reda opeka, izmedju min. 10 cm izolazije, ili jedan red opeka, pa vanjsku (naljepljenu) izolaciju od stiropora, samo dosta cvrscu, tako da na izolaciju dolazi zbuka, pa izgleda kao normalni zid.
Quote:
BladeRunner kaže:

Na sekcijama zida su manji otvori koji omogucavaju cirkulaciju zraka.
Pa ode ti sva toplina u roku odmah.
Quote:
BladeRunner kaže:

Kada bih imao izolaciju u zidovima, vjerujem da bih grijanje (i hladjenje) mogao srezati na pola.... Kod nas jos nigdje nisam vidio radijatore, ali mislim da bi oni bili znatno bolji nego li klima uredjaji. Klima uredjaji uvijek dizu prasinu, ...
Ovo sa izolacijom je svakako prvi, a i najpovoljniji korak. Mislim, kad vec imas okvire, jednostavno stavis jos izolacijski materijal i sve pet.

Sto se tice radijatora, to je vec skuplji pothvat, jer moras postavljati cijevovode, a osim toga bi onda morao imati i kotao.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom