Pogledaj jedan post
Old 25.05.2012., 09:12   #8
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
opet prodavaanje pod univerzali lijek, dajte ljudi, to je marketing.

Niti ahwagandu ayurveda ne preporuca svima za sve, normalna stvar...

najvise odgovara vatta konstituciji, dobra je za regeneraciju tkiva, dobra je za sportase nakon vjezbanja (uprav je nedavno izasao suplement na bazi aktivnog sastojka ashwagande za sportase), kod drugih koji nisu previse aktivni moze dovesti do debljanja, povecavanja ame ( "toksini" ) ...
Gle, ja sam naveo svoje pozitivno iskustvo. S obzirom da se radi o jeftinom suplementu sa nizom prednosti svakako vrijedi probati. I nisam je preporučio za sve, već kao pomoć kod anksioznosti, tjeskobe i općenito kao anti stress dodatak prehrani. Svakako povečava razinu energije tijekom dana, a navečer prije spavanja izaziva dubok san. Isprobano!

Smiješno, ljudi koji nisu aktivni mogu se zdebljat pili oni aswhagandhu ili ne. Znam da je bogata aminokiselinama (arginin i ornithin, poznato onima koji vježbaju i paze na prehranu). Isto tako dokazano je da smanjuje kortizol (koji smanjuje mišičnu masu i izaziva debljanje, a može utjecati na ispadanje kose). Prema ovome ashwagandha može povečati samo mišičnu masu. Kolko sam ja čitao ashwagandha pomaže u otklanjanju toksina iz tijela, a ne kako si ti naveo.

Zadnje uređivanje bigfear : 25.05.2012. at 09:33.
bigfear is offline  
Odgovori s citatom