Tema: Disleksija
Pogledaj jedan post
Old 20.06.2016., 12:28   #36
Quote:
zelazny kaže: Pogledaj post
Moja borba traje od početka njegovog školovanja. Samoinicijativno sam ga u 4. razredu poslala na prvo testiranje u SUVAG i dobili smo dg. disleksije, te prije upisa u 5. razred i rješenje za individualizirani program koji se realno nikada nije provodio. U početku sam bila uvjerena kako mu se želi pomoći, ali su učinili upravo suprotno..moji stalni odlasci u školu, suočavanja njega s razrednicom i pedagogicom su ga stavili pod povećalo i to je rezultiralo još većim buntom i otporom prema svima. Razrednica koliko da je bila strpljiva u početku, pred kraj ga je doslovno stjerala u kut, a on je samo počeo tonuti, povlačiti se u sebe i gomilati frustracije. U tom trenutku sam rekla dosta. Ako stvarno nema nikakvog rješenja, neka ide na popravni, ma neka i padne godinu, ali dosta više.
Ne uklapa se u ono pravio kalupa: ako je prekrak rastegni ga, ako je predugačak skrati..
Gdje će se upisati? nemam pojma. Obzirom na rješenje o individualizaciji ići će na profesionalnu orjentaciju, ali vjerujem da će mu se ponuditi samo strukovne škole..
Pomažem mu i pomagat ću mu i dalje, mrzi čitati i vokabular mu je siromašan.
Zato igramo "Bratoljuba". Svaki dan otvorim neku stranicu rječnika i naučim ga novu riječ i njezino značenje...
Nije ni strukovna skola kraj svijeta, iz mnogih se moze na fakultet, ako to zeli, a nece se toliko muciti s nezanimljivim mu predmetima. Kakvi su mu interesi, sto bi on zelio, u kojoj skoli ga ti vidis?

I zasto niste promijenili skolu?
Rhaego is offline  
Odgovori s citatom