Pogledaj jedan post
Old 09.06.2007., 14:30   #2
Kategorizacije privatnih trackera


1. Osnovna podjela privatnih torrent trackera
Se svodi na:
  • 0-day trackeri
    • Obični
    • Oni sa rijetkim fajlovima i packovima
  • dedicated trackeri (eng. dedicated - specijalizirani)
Da ne kompliciramo previše, ovu podjelu 0-day trackera na 2 podgrupe možemo zanemariti jer su danas uglavnon svi kvalitetni i malo stariji 0-day trackeri oni sa rijetkim fajlovima i Pack selekcijom. Tako da možemo zaključit da se privatni trackeri dijele na Specijalizirane trackere i 0-day trackere. Mislim da ime sve govori, ali da ne bi bilo zabune:
  • 0-day trackeri su oni trackeri koji imaju bazu svježeg materijala, dakle sve moguće kategorije (muzika, film, igre, aplikacije,..) i sav mogući materijal za te kategorije kakav god izađe
  • Specijalizirani trackeri su trackeri koji su se specijalizirali za neku kategoriju materijala, recimo:
    • specijalizirani tracker za muziku (npr. what.cd)
    • specijalizirani tracker za igre (npr. BCG)
    • specijalizirani tracker za filmove (npr. Karagarga)


2. Odabir pravog/potrebnog privatnog trackera
Nemojte tražit pozivnicu za TL jer ste čuli da je to nešto dobro, nemojte tražit BitMeTV jer ste čuli da je najbolji za TV sadržaj, nemojte probat upast na S*L jer ste čuli da je dobar i jer vas pali ona zvijezdica u imenu...

Ma...šta se mene tiče tražite šta vas god volja, ali nema smisla. Nema smisla bit na what.cd i patit se sedajući tamo, ako niste "freek" za muzike te samim tim skinete mjesečno 100 MB s dotičnog trackera i to npr. album Madone kojeg također možete nać na svim 0-day trackerima. Isto tako nema baš smisla nabavit BitMeTV i patit se tamo, ako ćete mjesečno skinit pack neke mega popularne serije koje također ima na svakom 0-day trackeru i to je još uglavnom označena kao free torrent.

Ne želim reć da bježite od specijaliziranih trackera i koristite samo 0-day, želim reć samo da krenete sa 0-day trackerom i onda da na specijalizirane odete kad skužite da vas taj 0-day ne zadovoljava, kvalitetom, sadržajem, brzinom, izborom,... Recimo ja sam krenuo sa SCC i TL kao vjerovatno vrhom 0-day trackera, a onda san skužio da je ponuda HD filmova nikakva, pa sam nabavio HDBits.org recimo. Onda san skužio da za igre oću također stepenicu više, pa san nabavio BCG i tako to...
Skupljajte i koristite trackere prema potrebi, a ne prema imenu/levelu!


3. Podjela privatnih torrent po levelu i ranku
E sad, nekim ljudima je bilo dosadno pa su počeli izbacivat nekakve dodatne tablice i radit nekakve dodatne podjele na levele i sl. Odma ću vam reć da je to jedna velika glupost, ali pošto znam da od toga nećete odustat, bar ću donjim komadom teksta probat umanjit štetu

Dakle trackeri su osim gornje podjele, rangirani još i po:
  • Levelima 1-10, npr. Level 5 - HDBits.org
    Totalno nebitna stvar!
    Jer označava uglavnom samo koliko je teško upast na određeni sajt. Dakle pojednostavljeno, otvoreni trackeri na koje se treba samo registrirat su jako nisko rangirani. Trackeri na koje je lako upast je ima pozivnica na bacanje su osrednje rangirani, dok trackeri za koje pozivnice dijeli samo admin i sl. su najviše rangirani.


  • Ranku 1-10, npr. HDBits.org [10]
    Jako bitna stvar!
    Naime broj u uglatoj zagradi je broj baziran na: Sadržaju & Brzini & Pre-Time iz čega u konačni izađe jedinstveni broj koji označava, recimo kvalitetu samog trackera.
    Sadržaj i brzina su valjda jasni, a Pre-Time je vrijeme koje protekne od pojavljivanja sadraja "na sceni" do njegovog uplodanja na tracker. Ne tako bitna stvar uglavnom, pa se slobodno bazirajte samo na Sadržaj i Brzinu.
Važno: Uzmite u obzir da su obe kategorizacije podložne promjenama, dakle tracker levela 5 neće uvijek bit level 5, niti će tracker kvalitete ranka [10] uvik bit 10!

Dakle vi, kao krajnji korisnik kojeg uglavnom zanima samo dobra brzina, te raznolik i kvalitetan sadržaj nemate šta gledat Levele, nego morate gledat [#] rank trackera. Dakle, ako vam je ova tablica već svetinja, onda uzmite u obzir da je jedan tracker levela 6 i ranka [6] nije ni malo bolji od sajta levela 3 i ranka [10], naprotiv, gori je, samo je na njega teže upast!

Inače da mi se "high-level ekipa" ne bi naljutila, moram spomenut još to da se high-level trackeri uglavnon svode na odličan community (eng. društvo/druženje) na koji je uglavnon jako teško ili skoro nemoguće upast, pa kome je to primarno će vjerovatno jednom i doć do toga, dok za nas (vas) obične smrtnike je podjela po ranku [#] puno zanimljivija

Update, 29.03.2009.

Sadržaj recenziranih trackera po kategorijama abecedno:


0-day

"Domaći" trackeri

e-Learning

Filmovi

Glazba

HDTV

Igre

Mac/Apple

Sport
  • sport-scene.net
  • sportbit.org


TV stuff

XXX

Ostalo

Pozivnice možete nuditi ili potraživati isključivo ovdje!
Jedan od mnogih sajtova koji drži popis trenutno otvorenih za registracije (open signup) trackera - LINK

Zadnje uređivanje scripta elegans fe : 15.02.2010. at 20:46.
Spyker is offline  
Odgovori s citatom