Pogledaj jedan post
Old 09.05.2010., 21:08   #16
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
A šta, tu se meću slike ili postaju komentari?
Ja sam vizualna pa na sliku mogu samo slikom

ŠKORPIJA:
[SLIKA OBRISANA]
Isuse koja grozna slika.
Bome sam tipična škorpa,ali ove slike se ježim...pregrozno...

Inače...kolika sam shvatila,poanta je simboliku znaka predočiti slikom,a ova slika samo pokazuje sexualnost i to stvarno odvratno...ne znam zakaj svima samo po glavi piče ideje škorpa=sex,jer to prvenstveno znak transforamcije i to duboke...pa pobogu pluton joj je vladar uz marsa...a ovo nema veze sa samom suštinom tog znaka osim kaj na vrlo ružan(bar meni) prestavlja simboliku sexa,i po mom mišljenju poprilično nevjerodostojno...škorpinka sam pa zna da to nema veze s vezom...


transformacija škorpiona proizlazi iz potpunog uništavanja jednog svjetonazora i rađanja potpuno novog na ostatacima starog---potpuno novog jer je stari uništen uz silnu bol(i nikada se ne poseže za potpunom destrukcijom osim u slučajevima krajnje boli),a simbolika pepela (ostataka) se odnosi na izvučene pouke,i zato se škorpiona rijetko može "preveslati" 2 puta...vezano uz samu bol,davno sam naišla na jedan rijedak opis koji vjerodostojno opisuje škorpione---"ako treba,oni režu i vlastito meso,znaju da će boljeti,ali i da će izdržati"---od tud i njihova i sebičnost i stavljanje sebe ispred ostatka svijeta---jednostavno se smatraju,a i dokažu da su u nekim segmetima superirorni kad je u pitanju egzistencija...

dakle,s tim u vezi i smrt,ali i rađanje koje se nažalost redovito zaboravlja...škorpioni vole dubinu,ali se ne plaše ni one mračne,skrivene,i zato mogu djelovati i kao mračnjaci...ali oni su zapravo ponirači u dubine/srž stvari,pojava,ljudi...zato i govore o onom njihovom pronicljivom pogledu koji prodiru u samu srž čovjeka...a sexulanost je samo sredstvo koje im je potrebno da bi doživjele dubinu koju toliko traže i vole...njihov pojam sexulanosti nema veze niti približne usporedbe sa niti jednim drugim znakom zato što je potpuno drugačije percipiran,proživljen...jednostavno potpuno različit doživljaj i pristup istoj i to samo uz osobu koju škorpion smatra "vrijednom" u tom smislu... i to nema veze sa ovom slikom...

i obzirom na konstantno prisutnu regenerativnu sposobost u samoj psihi škorpiona,kao i samu transformaciju,dolazi do pojačanog libida jer sam sexualni odnos i je u simbolici škorpionske transformacije-rađanja nečega novoga,kako u doslovnom tako i u prenesenom značenju...

PS---ja dapače mrzim sve što gmiže i puže,uključujući i samog živog škorpiona,kao i raka itd...tako da mi je ta slika stvarno prestrašna upravo zbog toga...

Zadnje uređivanje vixen27 : 09.05.2010. at 21:19.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom