Pogledaj jedan post
Old 30.08.2012., 13:01   #3302
Quote:
Nepopravljivi kaže: Pogledaj post
Ako radnik ne dođe na posao 3 dana zaredom dobija (može dobiti) vanredan otkaz.

Isto tako ako plaća nije isplaćena radnik može dati otkaz i temeljem toga otkaza otići na zavod i dobijati novčanu pomoć. Ono što nisam uspio naći u ZOR-u je koliko dana plaća mora kasniti da bi radnik mogao dati opravdan vanredan otkaz?

Ugovor o radu je ugovor između dvije strane. Poslodavca i radnika. Ako je u ugovoru navedeno da je plaća do 15. u mjesecu, ne bi li bilo logično da ako plaće nema do 18. možeš to smatrati kršenjem ugovora isto kako kad ne dođeš tri dana na posao.

Hvala na odgovorima.
Molim te Nepopraviljivi jesi li siguran za ovo gore boldano? Nalazim se u istoj situaciji odnosno nisam dobila plaću za 5, 6, 7 , i evo sad 8 mjesec i razmišljam o tome da dam otkaz jer ono što mi je šef na dalje ponudio je pola radnog vremena, pola plaće, a ko zna kad ću je opet i vidjeti (plaću). A novi Ugovor sa novim radnim vremenom i pola plaće trebam kao potpisati valjda idući tjedan, pa da ga zahebem i dam sama petama vjetra. A ne čini mi se da je to tako jednostavno, mislim na ovo da mogu zbog neisplaćene plaće dati otkaz i primiti naknadu sa Zavoda....

Evo zvala sam Zavod i pravnica mi je rekla da je to točno, ali da moram donijeti Odluku Poslodavca u kojoj se navodi da plaća nije stvarno isplaćena. Također se donose 3 platne liste zadnje (iako plaća nije isplaćena, mora biti obračunata) i utvrđuje se Neto 1. Naknada prvih 90 dana je 70 % neto 1 plaće, a ostatak 35 %.
__________________
Male stvari čine čovjeka sretnim!

Zadnje uređivanje daisy30 : 30.08.2012. at 13:08. Reason: EDIT: INFORMACIJA
daisy30 is offline  
Odgovori s citatom