Tema: Paulo Coelho
Pogledaj jedan post
Old 09.08.2003., 23:39   #6
koelja ne volim... medutim, mislim da dobro sto taj covjek postoji... i sto pise...
za ljude koji inace vole knjigu je dobro sto koeljo postoji jer poslije citanja neke knjige tipa alkemicar oni mogu da osjete razliku izmedu dobre knjige i knjige koja nije dobra.... (a alkemicar ni pod razno nije dobar)..
za ljude koji inace ne vole knjigu odlicno je sto koeljo postoji jer ce procitati bar jednu knjigu(ili vise)u kojoj su se nasli

ma sad bih trebala reci zbog cega mi se koeljo ne svida.... hm... covjek pise bajkicu... uvodi neke univerzalne mislii prodaje ih ko svoje umotvorine..... istocnajcke mudrosti pakuje u rozi papir i to prodaje zapadnjacima koji nemaju vremena da citaju sve te stvari koje su istocnjacki mudraci napisalo... maktub? hehehe... za neke moje poznanike je to sinonim za mudrost mudrosti..... stil pisanja.. hm.. ma ne znam koliko se ono moze nazvati stilom pisanja.... da je citko.. citko je... nesto kontam, ono bi bilo fino uvesti djeci koja jos nisu procitala malog princa... i opet sam sigurna da ce gro djece poslije citanja malog princa skontati kako je koeljo glupost......


mislim ok je sto postoji.... to sto je bestceler je pokazatelj koliko je knjizevnost marginalizirana.... koliko malo ljudi cita dobre knjige... i s druge strane koliko ljudima treba izlet u nepoznati svijet mistike... (ne znaju oni da ono sa mistikom veze nema.....)

ostali slicni pisci... nisam imala vremena koje bi bacila na to... mozda nekad kad budem imala produzeni godisnji i nista drugo za citanje.. do tada... hvala ali ne hvala.....
heureka is offline