Pogledaj jedan post
Old 13.08.2017., 23:45   #367
Quote:
Loborek kaže: Pogledaj post
Recimo da znam sto pise u uvjerenju o prebivalistu. Pise mu posljednja adresa u HR ali bez adrese nakon toga. Covjek nema HR drzavljanstvo ni adresu u HR.

Znaci na temelju svih ostalih podataka nece se moci upisati u zemljisnim knjigama promjena vlasnistva?! Super! Onda to mozemo zaboravit.

Btw... u ZK izvatku pise JMBG. To pretpostavljam ne vrijedi... Iako adresu mozes promijenit ali jmbg ne.
U ZK se za vlasnika upisuje sljedeće: ime, prezime, OIB, adresa prebivališta. U starijim upisima i druge stvari, no to je sad nebitno.

Ako predlažeš upis vlasništva, trebaš dokazati da je osoba upisana u ZK stvarno ona koja je navedena kao prodavatelj u ugovoru. A to ćeš dokazati tako da su ove 4 stvari identične (ili dokumentima iz kojih se to vidi).

To može tebi i meni biti biti jasno da je to ista osoba na temelju JMBG (koji se ne navodi u ugovoru, već OIB), no onaj birokrat koji će provoditi upis ga neće provesti i tražit će te upravo ovo što sam ti napisao. A ako to ne doneseš iz prvog pokušaja, svaki sljedeći košta po sudsku pristojbu.

Uostalom, prodavatelj treba uskladiti svoje podatke u ZK s aktualnima ako uopće želi prodati. To ne bi trebao biti tvoj problem.
__________________
Incidit in Scyllam qui vult vitare Charybdim
rhodium11 is offline  
Odgovori s citatom