Pogledaj jedan post
Old 13.11.2003., 11:49   #14
.. tijesto s tunom (topla verzija)
- pakiranje tijesta (tak svejedno koje)
- vrhnje za kuhanje (Dukat!), malo pakiranje
- 2 konzerve tune
- sir, neki koji se dobro topi.. npr. Gauda
- zacini.. sol, bosiljak, origano & timijan

.. tijesto se stavi kuhat.. dok se kuha.. u drugu rajnglicu saspete vrhnje, cekate da se malo zagrije, pa se dodaju zacini.. kada vrhnje pocinje kuhat unutra se stavi sir koji ste prethodno naribali.. mijesati dok se sir ne otopi.. kada ta smjesa zakuha se unutra stavi tuna (koja se naravno ocijedi od ulja).. mijesati, mijesati.. kada se sve skupa prozme... voila.. gotovo


tijesto s tunom (hladna verzija) ..
- pakiranje tijesta
- 1 vrhnje.. obicno
- 1 konzerva tune
- sir, neki malo tvrdji
- limun, iscijeden
- zacini.. sol, bosiljak, origano, timijan & maaaalo persina

.. tijesto se kuha.. u posudi se stavi vrhnje i zacini, to se promijesa, onda se doda limun (ovisi kako tko voli kiselkasto, ja obicno stavim 3/4 limuna).. sir se nareze na kockice, takodjer se umijesa unutra, doda se tuna i to je to.. stavi se u frizider i priceka da se ohladi.. i onda se jede s tijestom.. ili kao poseban "hladan" umak ili se pomijesa s tijestom pa se zajedno hladi.. s time da u verzij "salata" se moze dodati kukuruz ili narezani krastavci (kiseli) na kockice .. ili oboje..




.. naravno.. i hladnu i toplu verziju dodatno jos mozete zaciniti parmezanom, ja vecinom i u jednu i u drugu tokom kuhanja dodam parmezan


.. eto, toliko od mene zasada.. javim se jos.. obozavam tijesto
Doria is offline  
Odgovori s citatom