Pogledaj jedan post
Old 22.12.2011., 16:25   #21
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
To je potpuno kriva primjena logike. Znanost nije dogmatska... uostalom, ima već tema ovdje o razlici između znanosti i pseudoznanosti, kao i o "česticama bržim od svjetlosti" (još uvijek se treba tu stavljati navodnike)... otići ćemo previše u širinu i opet ništa reći...

A znanstveno definirani životni ciklus zvijezda teško da je nagađanje, pošto se uklapa u sve ostale znanstvene teorije, i nalaze se potvrde i u praksi (npr. isti fizikalni zakoni vrijede i u zvijezdama i u nuklearnim reaktorima koje smo izradili, dakle znanstvena predviđanja su točna). Nebeska mehanika isto tako...

Ukratko, po svim znanstvenim slijedovima, "dva sunca na nebu" (i to samo nad Kinom?!) mogu biti jedino optička varka... to što netko želi vjerovati u nešto drugo, nema veze sa stvarnosti... tu se opet povlači pitanje u čemu svatko individualno želi živjeti: svojim iluzijama - ili stvarnosti ?
Ja se obraćam onima koji su se odlučili za ovo drugo...
koliko sam ja shvatio, začetnik teme je povukao paralelu s mogućnosti da kroz naš sustav treba proći tzv. nibiru (u što iskreno ne vjerujem). s obzirom na to smatram da ako je moguće da taj planet treba proći onda je i moguće da budu dva sunca na nebu. ništa više nisam htio reći ni da vjerujem u to ni da ne vjerujem, no da ostavljam prostora za dokazivanje istog, da. isto tako je sasvim moguće da se jednoga dana budeš mogao sunčati i u ponoć
RIJAMU is offline  
Odgovori s citatom